loader image

Banner Tasarımı

Banner reklamlar, bulunduğu yerden web sitelerine köprü işlevi olan reklam araçlarıdır. Durağan, hareketli, etkileşimli oluşuna göre sınıflandırıldığı gibi; piksel cinsinden boyutlarına göre ve uygulanış biçimine göre de sınıflandırılır. 

Banner Tasarımı Nedir?

Banner, web sitesinde olan reklam panoları olarak adlandırılabilir. Sizin hizmet ya da ürününüzle web sitesinde görünmenizdir. Digipeak ekibi olarak biz bannerı bir “sahne” olarak tanımlıyoruz.

Bannerlar web sitesinde kendinizi tanıtmanız için size ayrılan bir sahne gibi düşünülebilir. Size ayrılan sahneyi dizayn etmek için yani bannerı tasarlamak için dikkat etmeniz kurallar vardır. Bu kurallar;

  • Ölçüler önemlidir. Eğer ölçülere uyulmazsa dekorunuz olan kullanacağınız reklam görsellerine ya da reklam metinlerine yer kalmaz.
  • Sahnenizi, izleyiciler yani hedef müşterileriniz için iyi görsellerle doldurmanız gerekmektedir.

 

Neler Yapıyoruz?

Oran

Sahnenizi yani bannerınızı orantılı olmasına ve ölçülere dikkat ederek tasarlıyoruz.

Tasarım

Sadece verilmek istenen mesajla değil en iyi tasarımlarla da akıllarda kalmanız için çalışıyoruz.

Hız

Sizi yansıtan en iyi görseli ölçeklendiriyoruz ki sahne üzerinde hızınız yavaşlamasın, çünkü büyük ölçekli görseller web sitesinin açılım hızını olumsuz etkiler.

Akılda Kalıcılık

Sahnenizde yani bannerınızda müşterilerinizi etkileyecek vurucu son cümleleri de sizin için yazıyoruz ki müşterilerin aklında sloganınız ya da reklam metninizle akılda kalın.

Banner Tasarımı Sıkça Sorulan Sorular

Banner tasarımı neden önemlidir?
Sitenizin müşteriler üzerindeki ilk izlenimi çok önemlidir. Web sitenizi zenginleştiren ve web sitenize girildiği an göze çarpan ilk yer bannerdır. Banner sitenizi ziyaret eden müşterilerinize, sitenizde ne yapacaklarına dair yol gösterdiğinden banner tasarımı oldukça önemlidir.
Her platform için farklı banner mı tasarlanmalıdır?
Bu soru iki farklı şekilde cevaplanabilir. İlk olarak banner üzerinde ortak dil kullanılırsa, farklı boyutlarda banner tasarlansa bile, müşteriler hangi üründen bahsedildiğini anlarlar. Diğer bir nokta ise her platformun farklı hedef kitlesi olduğundan ve farklı ürünleri görmek istediklerinden hem boyut olarak hem de ürün içeren banner tasarımları yapılmaktadır.
Hareketli ve sabit banner neden farklıdır?
Sabit bannerlar tek mesajı vermek için tasarlanan banner modelidir. Hareketli banner modeli ise birden fazla mesajı vermek için tasarlanır.
Banner tasarımı nasıl olmalıdır?
Banner tasarımı için hedef kitlenizi ve hedef kitlenizin ihtiyaçlarını iyi analiz etmelisiniz. Buna bağlı olarak banner içeriği hazırlamasınız. Bunun yanında da boyutlandırmaya dikkat etmelisiniz ki sitenizin hızı düşmesin. Banner tasarımı yaparken kullanılan renklerin kurumsal kimliğinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Haydi Tanışalım

Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

    Adı
    Telefon
    E-Mail
    Mesaj