loader image

2022’de En İyi 12 Sağlık Web Sitesi Tasarım Trendi

tarafından | Oca 19, 2022 | Web Tasarım

Hastalarınız, gezinmesi kolay ve estetik açıdan hoş, kaliteli bir web sitesine sahip olmanızı bekler. Ek olarak, web siteniz sağlık kurumunuz hakkında sahip oldukları ilk izlenim olduğu için,  estetiğini oluşturmak, güven ve profesyonellik imajı sergilemek çok önemlidir. 

Araştırmalar web sitenizin kullanıcı arayüzünü (UI) iyileştirmenin dönüşümleri %200 artıracağını, ve kaliteli bir kullanıcı deneyiminin (UX) dönüşümleri %400’e kadar artırabileceğini gösteriyor. 

Kaliteli bir kullanıcı deneyimi, yalnızca dönüşümleri ve etkileşimi artırmakla kalmayacak, aynı zamanda 2021’de önemli bir kullanıcı deneyimi güncellemesi yayınlayan Google’da daha üst sıralarda yer almanıza da yardımcı olacaktır. 

Bu nedenle 2022’de hasta hacmini ve kalitesini artırmak istiyorsanız kaliteli web sitesi tasarımına yatırım yapmanız şart. Web tasarımcılarının yaklaşık %70’i müşterilerinin web sitelerini en az üç ayda bir günceller, bu nedenle rekabete ayak uydurmak için modern bir tasarıma sahip olmak hayati bir önem taşır. 

2022’de başarılı olmanıza yardımcı olabilecek en yeni sağlık hizmeti web sitesi tasarım trendlerini liste haline getirdik. Sağlık hizmetleri pazarlama performansını nasıl iyileştireceğinizi, dönüşümleri nasıl artıracağınızı ve şirketinizi bir sektör lideri olarak nasıl öne çıkaracağınızı öğrenmek için bu web sitesi tasarım trendlerini kullanın. 

1. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendleri: Minimalizm 

Bir sağlık işletmesi olarak, potansiyel hastalara temiz ve düzenli bir imaj yansıtmak çok önemlidir. Bu nedenle minimalizm 2022’de kesinlikle trend olacak. 

Minimalizm ayrıca bir web sitesinin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olur, bu da kullanıcı deneyimini iyileştirecek ve etkileşimi artıracaktır. Araştırmalar, 2 saniyede yüklenen bir web sitesinin ortalama hemen çıkma oranının %9 olduğunu, 5 saniyede yüklenenlerin ise ortalama hemen çıkma oranının %38 olduğunu gösteriyor. 

Minimalizm ayrıca daha az dikkat dağıtıcıdır. Dikkat dağıtıcı unsurları azaltarak, hastanın harekete geçirici mesajınıza (CTA) odaklanmasını sağlayabilir ve dönüşümleri artırabilirsiniz.  

2. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Sesli Kullanıcı Arayüzü

Y kuşağının neredeyse %40’ı zaten sesli asistan kullanıyor, bu nedenle sesli kullanıcı arayüzünün 2022’de bir sağlık hizmeti web sitesi tasarım trendi olması beklenen bir şey.

Sesli Kullanıcı Arayüzü Wen Sitesine Nasıl Dahil Edilir?

VUI’yi (sesli kullancı arabirimi) dahil etmek için müşteri yolculuğu haritanızı analiz ederek başlayın. 

Bir müşteri yolculuğu haritası , potansiyel hastaların sizi nasıl bulduğunu ve markanızla çevrimiçi ve çevrimdışı nasıl etkileşim kurduğunu gösterir. Müşteri yolculuğunu analiz ederken şunlara bakın:

  • Sık sorulan sohbet, telefon ve e-posta soruları
  • Yaygın hasta destek şikayetleri
  • Mevcut danışma planlama sistemleriniz

Oradan, VUI’nizi oluşturmak için Digipeak’le iletişime geçebilirsiniz.

Genellikle takip soruları olan bir soru etrafında bir VUI oluşturmaktan kaçınmaktır. Voice, yapay zeka kullandığı için sohbet robotlarına benzer, bu nedenle aşağıdaki gibi basit sorgularla ilgilenen bir VUI oluşturmak en iyisidir:

  • Hangi sigortayı kabul ediyorsunuz?
  • Bir sonraki müsait randevu ne zaman?
  • Kliniğinizin adresi nedir?

3. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Rahat Renkler

2022 için bir başka sağlık hizmeti web sitesi tasarım trendi, rahat bir renk şeması kullanmaktır. 

Web sitenizin rengi , hastaların markanızın kişiliğini nasıl gördüğünü doğrudan etkiler, bu nedenle renk seçiminizi dikkatli bir şekilde analiz etmek önemlidir. 

Örneğin beyaz, güvenliği ve profesyonelliği çağrıştırır. Ana hedefiniz hastalarınızı markanızla güvende hissettirmek olduğundan, birçok kaliteli sağlık web sitesinin beyaz boşluklarla tasarlandığını fark edeceksiniz. 

Ancak kullanabileceğiniz diğer rahat renkler arasında mavi ve yeşilin daha açık tonları bulunur. Mavi, sakinliği, dinginliği ve sükuneti çağrıştırdığı için bilinirken , yeşil, olumlu büyüme, heyecan ve güvenlik duygularını uyandırır (muhtemelen doğayla olan ilişkisinden dolayı). 

Bu nedenle, web sitenizde rahat renkler kullanın ve en yoğun renkleri CTA’nızın etrafına yerleştirin. Daha açık tonların kullanılması rengin sakinleştirici etkisini artıracaktır, bu nedenle herhangi bir gölgede parlak veya koyu renklerden kaçının.

Feriştah Diş Sağlığı Kliniği , güvenliği, sakinliği ve profesyonelliği tasvir etmek için çoğunlukla açık mavi ve beyaz renkleri kullanan bir web sitesine harika bir örnektir.

Rahat Renkler Nasıl Birleştirilir

Rahat renkleri web sitenizin tasarımına dahil etmek için a11y gibi bir araç kullanın . Bu araç, tamamen zıt renklere sahip olup olmadığınızı size gösterecektir.

Ancak, bu araç yalnızca karşıtlığı algıladığından, dikkatli olmanız yine de önemlidir. Örneğin, siyah beyaz kontrast iyi olsa da, çoğunlukla siyah bir web sitesi göz korkutucu olabilir. Bu nedenle, hem bu aracı hem de kendi gözlerinizi bir arada kullanın.

4. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Cesur ve Net Tipografi

2022’de gelişmeye devam edecek bir başka tasarım trendi de cesur tipografi. Web siteniz, insanların şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için var, ancak tipografiniz çok hafif veya okunması zorsa, kullanıcınızı sinirlendirecek ve hemen çıkma oranınızı artıracaktır.

Paragraflarınız bilgisayarınızdan yaklaşık iki metre uzakta okunabilecek kadar büyük olmalı ve birkaç satırdan fazla olmamalıdır. 

Her ne kadar yeni bir yazı tipi olmasa da, profesyonellik yayan güvenli ve net bir tipografi olduğu için 2022’de sağlık web sitelerinde çok daha fazla Sans Serif görmeye devam edeceğiz.

Son olarak, çok fazla çeşitlilik okuyucunun kafasını karıştıracağı ve web sitesinin estetiğine zarar vereceği için üçten fazla farklı yazı tipi kullanmaktan kaçının.

İsdentbul , kolayca okuyabileceğiniz cesur ve net tipografiye sahip bir web sitesine harika bir örnektir.

5. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Akıllı İçerik Yükleme

2022 itibariyle, yeni trend tembel yükleme. 

Tüm sayfayı yüklenmeye zorlayan ve sayfa hızını olumsuz etkileyen hızlı yüklemenin aksine, tembel yükleme yalnızca kullanıcının o anda görüntülemekte olduğu içeriği yükler.

Bu nedenle, tembel yükleme sonuçta sayfa hızını artırır, bu da SEO’nuza yardımcı olabilir ve hemen çıkma oranlarını azaltabilir.

İki saniye içinde yüklenen sayfaların ortalama hemen çıkma oranı %9 iken, yüklenmesi beş saniye süren sayfaların ortalama hemen çıkma oranı %38’dir .

Geç yükleme, genellikle yüksek miktarda resim, video veya diğer medya içeren sayfalarda kullanılır. 

Lazy Load Nasıl Dahil Edilir?

Web sitenize lazy load eklemek, muhtemelen bir geliştiriciye göstermeniz gereken bir şey, ancak web sitenizin lazy load olup olmadığını kendi başınıza kontrol edebilirsiniz. 

Basitçe aşağı kaydırın ve siz kaydırdıkça görüntülerin yüklenip yüklenmediğini izleyin. Halihazırda hızlı yüklemeniz varsa, sayfanın yüklenmesi muhtemelen biraz zaman alacaktır ve ardından tüm resimleri gecikmeden gösterilecektir.

6. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: İnsan Öğeleri Ekleyin

Coronavirüs pandemisi  insanlara yabancılaşma ve yalnızlaşma duygusunu da katmıştır. Bir sağlık hizmeti sağlayıcısı olarak, web sitesinin insan gibi görünmesini sağlamak her zamankinden daha önemlidir. 

Web sitenizi daha insani hale getirmenin en kolay yollarından biri, ana sayfaya bir hastanın veya tıp uzmanının gerçek bir görüntüsünü eklemektir.

Aslında, araştırmalar insanların yüzlerinin fotoğraflarının etkileşimi önemli ölçüde artırabileceğini gösteriyor.

Ancak, orijinal görüntüler stok fotoğraflardan %35 daha fazla dönüşüm sağladığından, bir çalışanın veya hastanın gerçek bir fotoğrafını (adlarıyla birlikte) kullanmak daha önemlidir.

Hasan Duygulu , insanlığı web tasarımına sokmanın harika bir örneğidir.

7. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Amaca Yönelik Mikro Etkileşimler

Mikro etkileşimler, 2022 için önemli bir sağlık hizmeti web sitesi tasarım trendidir. Ziyaretçilerinizle etkileşim kurmanın ve web sitenize ekstra bir profesyonellik düzeyi eklemenin harika bir yoludur. 

Örneğin, yavaş yüklenen bir sayfanız varsa, kullanıcıları etkileşimde tutan ve hemen çıkma oranlarını azaltan eğlenceli bir sayfa oluşturabilirsiniz:

Mikro etkileşime başka bir örnek, biri size yazarken animasyonlu sohbet baloncuklarıdır. 

Mikro etkileşimler fark edilmemeli veya kullanıcıyı web sitenizde aradıklarından uzaklaştırmamalıdır. Aksine, okuyucunun ilgisini çekmek ve katılımı artırmak için varlar.

8. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Slaytları Kullanmaya Veda

Sağlık merkezinizin ana sayfasında bir slayt gösterisinin olması eskiden moda olsa da, 2021’de dönen slaytları veya dönen karuselleri olan çok daha az web sitesi göreceksiniz. Ziyaretçiler slaytları tıklamak yerine kaydırmaya şartlandırılmıştır, bu nedenle çoğu hasta ikincinizi asla görmez kayma.

Aslında, birçok çalışma , bu slaytların, ihtiyaç duydukları şeyi hemen bulamadıkları için ziyaretçileri hayal kırıklığına uğrattığını gösteriyor.

Bunun yerine, slaytlardan vazgeçmek 2022’deki yeni sağlık hizmeti web sitesi tasarım trendi olacak.

İnsanların caruselinizi kullanıp kullanmadığını belirlemek için Hotjar veya Crazyegg gibi bir ısı haritası yükleyebilir ve insanların web sitenizle etkileşimini izleyebilirsiniz. Karusellerinizde gezinmek için hiçbirinin durmadığını fark ederseniz, bu slaytları yığılmış slaytlara dönüştürmek iyi bir fikirdir. 

İstifleme Slaytları Nasıl Dahil Edilir

Tüm web sitenizi yeniden tasarlamak yerine, şu anda sahip olduğunuz karusel veya kaydırıcıları alıp sayfanın aşağısına taşımanız yeterlidir. 

Daha minimalist bir tasarım oluşturmak için beyaz boşlukla ayırabilirsiniz. Veya slaytlarınızdan bazılarının değer katmadığını fark ederseniz, onları tamamen silebilirsiniz. 

9. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Uzun Sayfalar

2022 için geri dönen bir başka web tasarım trendi uzun sayfalar. Daha kısa sayfaları veya sayfalandırılmış sayfaları uzun bir sayfayla değiştirmek, Landing page sayfası gibi dönüşümle ilgili sayfalar için özellikle önemlidir. 

Uzun sayfalar, ziyaretçileri web sitenizdeki küçük bilgi parçaları sunan  diğer sayfaları aramaktan kurtararak tüm sorularını tek bir yerde yanıtlamanıza olanak tanır. 

CrazyEgg , kısa bir sayfayı 20 kat daha uzun olan uzun bir sayfayla değiştirdikleri ünlü bir vaka çalışmasına sahiptir. Sonuç olarak, dönüşümleri %30 arttı.

Bunun gibi birçok hizmet sayfasının, bir hastanın başka bir yere tıklamasına gerek kalmadan konuyla ilgili isteyebileceği neredeyse tüm bilgileri sunduğunu görebilirsiniz. 

Ek olarak, daha uzun sayfalar (daha kapsamlı olan) Google’da daha iyi sıralanma eğilimindedir, bu nedenle alakalı sayfaları birleştirerek güzel bir SEO artışının keyfini çıkaracaksınız. 

10. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Kişiselleştirilmiş Deneyimler

Tüketicilerin yaklaşık %35’inin kişiselleştirilmiş içerik aldıklarında plansız satın alma yapma olasılıkları daha yükselir. Bu nedenle kişiselleştirme, 2022’de büyük bir web tasarımı trendi olacak.

Kişiselleştirilmiş web tasarımının çok basit bir örneği, müşteriyi alıcı yolculuğunda yönlendirmek için her sayfaya diğer ilgili bağlantıları eklemektir.

11. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Gömülü Videolar

Tüketicilerin yaklaşık %72’si bir ürün veya hizmet hakkında bilgi edinmek için metin okumaktansa video izlemeyi tercih edeceklerini söylüyor, bu nedenle gömülü videoların 2022 için bir web sitesi tasarım trendi olması bekleniyor.

Videolar, hastalara belirli hizmetler (bir operasyon gibi) hakkında bilgi vermek için harika araçlardır, ancak aynı zamanda ziyaretçiyle anında etkileşim kurmak için ana sayfada da kullanılabilirler.

Bu videoları oluştururken web sitenizin sayfa hızını düşürmediğinden emin olun. Bu nedenle, yüklemeden önce videonuzun HTML5 uyumlu olduğundan emin olun ve bir sıkıştırıcı eklenti kullanmayı düşünün.

Videonuzu yüklediğinizde, kullanıcının ses için tıklamasını sağlasa da otomatik olarak oynatılacak şekilde ayarlayın. Bu, kullanıcılarınızı rahatsız etmeyecek olsa da etkileşimi artıracaktır.

​​12. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Büyüleyici Anketler

2022 için son sağlık web sitesi tasarım trendi, ilgi çekici anketler oluşturmaktır.

Müşterilerin web sitenizi aramasını sağlamak yerine, istedikleri bilgileri doğrudan onlara sunun.

Örneğin, hastanızın test cevaplarına bağlı olarak, onları ilgili içeriğe otomatik olarak yönlendirebilirsiniz. Buna ek olarak, araştırmalar, bir sınavı başlatan kişilerin %96’sının bitirdiği için sınavların çok ilgi çekici olduğunu gösteriyor .

Anketler Nasıl Dahil Edilir?

Typeform , Qzzr , Quiz-Maker ve daha fazlası gibi araçlarla anketler veya testler oluşturmak çok kolaydır. Her test, bir geliştiriciye bir blog gönderisine veya ana sayfaya eklemesi için kolayca verebileceğiniz bir yerleştirme koduyla birlikte gelir.

Hastaları meşgul etmek için çoktan seçmeli, ücretsiz yanıt ve diğer testler oluşturabilirsiniz. 

Son 

Hastaların dijital deneyim beklentileri son birkaç yılda arttı ve 2022 için web sitesi tasarım trendleri bu beklentileri içeriyor. Ayrıca, çok sayıda kullanımı kolay tasarım araçlarıyla, rakipleriniz tasarımlarını iyileştirmeye devam edecek. 

Bu nedenle, harika bir kullanıcı deneyimi sunan ve rekabette farklı bir düzeyde var olan profesyonel, şık bir web sitesi istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık için bugün bizimle iletişime geçin.

İlginizi Çekebilir

Web Scraping (Veri Kazıma) Hakkında En Çok Aratılan 7 Başlık

Neden Web Scraping Yaparız? İnternet üzerinde çok fazla veri bulunuyor. İnsanların ihtiyacı olan verilere temiz bir şekilde erişmesi ise manuel olarak yapıldığında çok fazla zaman ve emek kaybına yol açıyor. Web Scraping işleminin manuel yapılmasının bir dezavantajı...

Sektörel Bazda E-Posta Pazarlaması Davranış İstatistikleri

Bir çok şirket en yaygın e-posta pazarlama şirketlerinden olan MailChimp'i kullanmakta. Ayrıca MailChimp de tüm bu bu sektörel bazdaki verileri kendi datasında tutarken, kapalı şekilde sektörel bazda paylaşmış durumda. Diğer e-posta pazarlama şirketlerinden en çok...

Neden Rakipleriniz Sizden Daha İyi?

Bulunduğu konumu daha iyiye taşımak isteyen her işletmenin kendine mutlaka sorması gereken soruların başında rakiplerim neden benden daha iyi sorusudur. Rakiplerinizin sizden farklı yaptığı şey nedir? Burada yer alan; rakiplerim neden benden daha iyi sorusu, sunulan...

UX Writing Nedir?

UX Nedir? Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı kısaca, kullanıcının deneyimini kolaylaştırmak ve memnuniyetini artırmak adına düzenlenen tasarım sürecidir. UX tasarımı, marka, tasarım, kullanılabilirlik ve işlev yönleri dahil olmak üzere ürünü edinme ve entegre etme...

İyi Bir Marka İsmi Nasıl Belirlenir?

Yolun başında başarılı olmak zor. Yeni bir işletme kurmak ve onu uzun vadede ayakta tutmak fazlasıyla çalışma gerektirir. İstatistiklere göre, çoğunlukla yeni işletme ve girişimlerin yalnızca yarısı beş yılı geride bırakmaktadır. Bu girişi cesaretinizi kırmak veya...

Kasım Ayı Özel Günler Takvimi 2022

Kasım ayı özel günler takvimi 2022

Nft’nizi Twitter’da Nasıl Tanıtırsınız

Bir insanın gülümsemesinin, kıkırdamasının, burnunu çekmesinin ve hatta gözyaşlarının uzun vadeli finansal değeri paha biçilemezGaryVee Okumak üzere olduğun şey sana garip gelecek. Güvenli oynamayı ve geneli olanı takip etmeyi seven biriyseniz, bu bilgi sizin için...

NFT Pazarlama Stratejileri: NFT Koleksiyonunuzu Tanıtmanın 17 Ücretsiz Yolu

NFT koleksiyonunuz var ama satış yapamıyor musunuz? Pek çok içerik oluşturucu, NFT koleksiyonlarını nasıl tanıtacakları, pazarlayacakları ve özellikle de pazarlamaya harcayacak gelirleri yoksa koleksiyoncuların dikkatini nasıl çekecekleri konusunda mücadele ediyor. Bu...

UI Tasarımında Boşluk Kullanımı

Wojciech Zieliński ’nin arayüz tasarımcıları için hazırladığı kaynaklardan faydalanıp, boşluk tasarımı ve etkilerinden bahsedeceğimiz bir blog yazısı olacak. Umuyoruz ki bu yazı bizlere olduğu kadar sizlere de yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.Boşluk, hayatın...

Sosyal Medya Post Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin her geçen gün daha da fazla kullanılmasıyla birlikte artık 7’den 70’e herkes birer internet ve akıllı telefon kullanıcısı. Günlük hayatımız da dahil olmak üzere neredeyse tüm işlerimizi internet üzerinden yürüttüğümüz bir düzene geçiş yapmış bulunmaktayız....

UX Writing Nedir?

UX Nedir? Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı kısaca, kullanıcının deneyimini kolaylaştırmak ve memnuniyetini artırmak adına düzenlenen tasarım sürecidir. UX tasarımı, marka, tasarım, kullanılabilirlik ve işlev yönleri dahil olmak üzere ürünü edinme ve entegre etme...

İyi Bir Marka İsmi Nasıl Belirlenir?

Yolun başında başarılı olmak zor. Yeni bir işletme kurmak ve onu uzun vadede ayakta tutmak fazlasıyla çalışma gerektirir. İstatistiklere göre, çoğunlukla yeni işletme ve girişimlerin yalnızca yarısı beş yılı geride bırakmaktadır. Bu girişi cesaretinizi kırmak veya...

Kasım Ayı Özel Günler Takvimi 2022

Kasım ayı özel günler takvimi 2022

Nft’nizi Twitter’da Nasıl Tanıtırsınız

Bir insanın gülümsemesinin, kıkırdamasının, burnunu çekmesinin ve hatta gözyaşlarının uzun vadeli finansal değeri paha biçilemezGaryVee Okumak üzere olduğun şey sana garip gelecek. Güvenli oynamayı ve geneli olanı takip etmeyi seven biriyseniz, bu bilgi sizin için...

NFT Pazarlama Stratejileri: NFT Koleksiyonunuzu Tanıtmanın 17 Ücretsiz Yolu

NFT koleksiyonunuz var ama satış yapamıyor musunuz? Pek çok içerik oluşturucu, NFT koleksiyonlarını nasıl tanıtacakları, pazarlayacakları ve özellikle de pazarlamaya harcayacak gelirleri yoksa koleksiyoncuların dikkatini nasıl çekecekleri konusunda mücadele ediyor. Bu...

UI Tasarımında Boşluk Kullanımı

Wojciech Zieliński ’nin arayüz tasarımcıları için hazırladığı kaynaklardan faydalanıp, boşluk tasarımı ve etkilerinden bahsedeceğimiz bir blog yazısı olacak. Umuyoruz ki bu yazı bizlere olduğu kadar sizlere de yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.Boşluk, hayatın...

Sosyal Medya Post Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin her geçen gün daha da fazla kullanılmasıyla birlikte artık 7’den 70’e herkes birer internet ve akıllı telefon kullanıcısı. Günlük hayatımız da dahil olmak üzere neredeyse tüm işlerimizi internet üzerinden yürüttüğümüz bir düzene geçiş yapmış bulunmaktayız....

Ekim Ayı Özel Günler Takvimi 2022

1 Ekim Cumartesi Dünya Gülümseme Günü Dünya Kahve Günü Dünya Çocuk Günü Dünya Vejetaryen Günü Dünya Yaşlılar Günü Dünya Gülümseme Günü 2 Ekim Pazar Dünya Şiddete Hayır Günü 3 Ekim Pazartesi Dünya Mimarlık Günü 4 Ekim Salı Hayvanları Koruma Günü 6 Ekim Perşembe Dünya...

TikTok Reklam Türleri ve Maliyetleri 2023

Markanız veya işletmeniz için TikTok Reklamlarına başlamayı mı düşünüyorsunuz? TikTok'un 2022'nin 1. çeyreğinde aylık 1.39 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunmakta ve 2022'nin sonunda 1.8 milyar kullanıcıya ulaşması tahmin ediliyor. Son yılların en hızlı büyüyen...

Google Ads Geçersiz Tıklamalar Algoritmaları İyileştirildi (Invalid Clicks)

Öncelikle konuya başlamadan önce Google Ads’te “Bize Ulaşın” kısmından geçersiz tıklamaları bildirebileceğiniz linki iletmek istedim. 👉 https://support.google.com/google-ads/troubleshooter/2557048?rd=1  Geçersiz Trafik Nedir? Geçersiz trafik, reklamverenin...