Facebook Business Suite

tarafından | Şub 19, 2021 | Sosyal Medya Yönetimi

Facebook Business Suite Facebook ve Instagram’da İşletmenizi Yönetmenin Daha Hızlı ve Daha Kolay Yolu

Facebook Business Suite, Facebook ve Instagram için Hepsi Bir Arada Yönetim Aracı olan ‘Facebook Business Suite’i Başlattı

Facebook, küçük işletmelerin Facebook ve Instagram varlıklarını tek bir platformdan yönetmelerini kolaylaştırmaya odaklanan ‘ Facebook Business Suite ‘ adlı yeni bir Facebook yönetim platformu başlattı

Business Suite platformu tüm Facebook Sayfası ve Instagram profil seçeneklerinizi tek bir alanda birleştiriyor ve masaüstünde veya bir mobil uygulamada rahatça kullanıma sunuyor.

Facebook Business Suite uygulaması, işletmenin temel güncellemelerine ve önceliklerine erişimi birleştirir ve hem Facebook hem de Instagram için yayın gönderilerini taslak haline getirmek ve planlamak, iç görüleri görüntülemek ve reklamlar oluşturmak için bir yol sunar.

Facebook Business Suite kullanıcılara ne sağlar ? Neden kullanmalıyız ?

  • Zamandan tasarruf edin – Her iki toplulukla da bağlantıda kalmak için Facebook Business Suite Facebook ve Instagram’da aynı anda yayınlayın ve gönderileri tek bir yerde yönetin.
  • Güncel kalın – Tüm Facebook ve Instagram mesajlarınızı, bildirimlerinizi ve uyarılarınızı tek bir yerden alın, böylece güncel kalırken tüm müşterilerinize daha kolay yanıt verebilirsiniz.
  • İşletme sonuçları – Facebook ve Instagram iç görüleriyle nelerin işe yaradığını görün ve müşterilerinizin ne aradığını öğrenin.

Dolayısıyla, Sayfa Yöneticisi veya (İçerik Stüdyosu kullanmak yerine, artık tüm Facebook ve Instagram iş etkileşimlerinizi takip etmenin yolu; ‘Facebook Business Suite’ uygulamadaki birçok işlevide kusursuz sağlıyor

işletmelerin ‘Facebook Business Suite‘i kullanmak için, daha önce yapmamışlarsa , önce Facebook ve Instagram işletme hesaplarını bağlamaları gerekecektir

Business Suite’e Başlarken

Business Suite kullanmak için, Facebook ve Instagram işletme hesaplarınızı birbirine bağlamanız gereklidir.

Henüz her iki hesabı da bağlamadıysanız, aşağıdaki adımları izleyin. Hesaplarınızı zaten bağladıysanız, atlamaktan çekinmeyin

Facebook ve Instagram’ı Bağlamak

Instagram hesabınızı Facebook Sayfanıza bağlamak için şu adımları izleyin:

  1. Facebook Sayfanızı açın.
  2. Üst menüden Ayarlar seçin.
  3. Instagram’ı seçin .
  4. Sayfanıza bir Instagram hesabı eklemek için Hesabı Bağla‘yı seçin .
  5. Instagram hesabınızın Kullanıcı Adı ve Parolasını girin ve Oturum ‘ı seçin .

Instagram işletme hesabınız yoksa, kişisel hesabınızı bir hesaba dönüştürmeniz istenecektir.

Bu adım tamamlandıktan sonra, artık Facebook Business Suite’teki tüm araçlara erişebilirsiniz.

Facebook’ta oturum açtıktan sonra Business Suite’e business.facebook.com adresindeki masaüstünden erişilebilir . Mobil cihazlarda, mevcut Pages Manager Uygulamasının kullanıcıları bunun yerine Business Suite’e katılma seçeneği görecekler. Uygulama ayrıca hem iOS hem de Android için bağımsız bir indirme olarak sunulacaktır.

Business Suite’in içinde, işletme sahipleri Facebook ve Instagram’da gerçekleşen kritik uyarıları, mesajları, yorumları ve diğer etkinlikleri doğrudan yeni uygulamanın ana ekranında görebilecekler. Genel müşteri sorgularını yanıtlamak için burada kişiselleştirilmiş kayıtlı yanıtlar da ayarlayabilirler.

Uygulama, Facebook ve Instagram için yayın gönderileri oluşturmaya, gönderileri planlamaya ve neyin işe yaradığına dair içgörülere yönelik araçlar sunar. Burada işletmeler, gönderilerinin erişimini, katılımını ve performansını hem Facebook hem de Instagram’da görüntüleyebilir. Ayrıca, gerekirse bu etkileşimi artırmak ve hedef kitlelerini büyütmek için bir reklam oluşturmayı da seçebilirler.

Facebook, başlangıçta Facebook Business Suite‘i öncelikle küçük işletmelerin ihtiyaçları ile inşa ettiğini söylüyor, çünkü pek çok kişi salgın tarafından müşterilere ulaşmak ve çevrimiçi satış yapmak için yeni yollar bulmaya zorlandı. Bununla birlikte, uzun vadeli plan, büyük olanlar da dahil olmak üzere tüm işletmeler tarafından kullanılabilecek bir dizi araç oluşturmaktır. Şirket, önümüzdeki yıl bu pazara hitap etmeyi hedefliyor. Business Suite, gelecekte WhatsApp’ı da içerecek şekilde genişleyecek.

Facebook, haberlerle ilgili olarak, küçük işletme eğilimleri hakkında fikir veren iki anket yayınladı. Dünya Bankası ve OECD ile ortaklaşa hazırlanan aylık Küresel Küçük İşletme Durumu Raporu , satışların% 25’inden fazlasını çevrimiçi yapan işletmelerin bu yıl daha yüksek satışlar bildirme olasılığının daha yüksek olduğunu bildirdi.

İkinci bir çalışma , COVID-19’un tüketici satın alma kalıpları ve dijital araçların kullanımı üzerindeki etkisini detaylandırıyor. Facebook, ankete katılanların yaklaşık yarısının salgından bu yana toplamda daha fazla para harcadığını ve% 40‘ının ürün ve iş önerileri için sosyal medya ve çevrimiçi mesajlaşma kullanımlarını artırdığını söyledi.

Elbette, pandeminin ortasında küçük işletmelerin durumuyla ilgili bu oldukça iyimser raporlar tam resmi sunmuyor. Örneğin ABD’de Yelp, COVID-19 nedeniyle kapanan ABD işletmelerinin% 60‘ının yeniden açılmayacağını bildiriyor. Raporda, Temmuz ayı ortasından bu yana% 23 artışla, Ağustos ayı itibarıyla, salgının başlangıcından bu yana 163.735 ABD şirketi kapandı.

Bu tür işletme kapanışları şüphesiz Facebook etkileyebilir, çünkü facebook reklamcıları arasında büyük çoğunluk küçük ve orta ölçekli işletmelerdir. Ancak Facebook’un küresel yapısı onu korur. ABD, pandemiyi kötü idare etmesi nedeniyle daha fazla küçük işletmeyi kaybetse bile, ABD dışında çok daha fazla reklamverenvar . Facebook bu işletmelerle bağlantı kuruyor.

Facebook, Business Suite’in Eylül ayı boyunca kademeli olarak kullanıma sunulacağını söylüyor. Uygulama, bugün Facebook Sayfa Yöneticisi, Facebook Analytics ve Facebook Reklam Yöneticisi dahil olmak üzere ticari müşterileri için diğer birçok Facebook teklifine katılıyor. Ancak Facebook, yeni Business Suite’in şu anda Reklam Yöneticisi kullananlara hizmet vermek için tasarlanmadığını belirtiyor.

Facebook Business kullanmak için öncesinde bir işletme hesabı edinmeniz gerekir. Nasıl yapılacağını öğrenmek için hemen “Instagram İşletme Hesabı Nasıl Oluşturulur ?” içeriğimize göz atın!

Benzer Yazılar

Slogan Nedir?

Slogan Nedir?

Slogan, zamansız kısa ve öz ifadelerdir. Slogan marka olarak kendinizi ifade etmenin açıklayıcı ve etkili bir yöntemi olup, marka kimliği için olmazsa olmazlar arasındadır. Reklam kampanyaları süreçlerinde kritik önem taşıyan sloganlar, markalaşma adına sizi...

daha fazla bilgi edinin