Google Search Console Insights Nedir?

tarafından | Şub 19, 2021 | SEO

Search Console Insights

Search Console Insights, hem Search Console hem de Google Analytics verilerini tek bir görünümde kullanılabilir.

Birkaç ay google araştırmasında kaldıktan sonra Google, yeni Google Search Console Insights’ı onayladı. Google, Search Console Insights’ın, verilerinizin özellikle “içerik oluşturucular ve yayıncılar için özel olarak hazırlanmış” yeni bir görünümü olduğunu söyledi. İçerik oluşturucuların, kitlelerin sitelerinin içeriğini nasıl keşfettiklerini ve kitlelerinde neyin yankı uyandırdığını anlamalarına yardımcı olabilir.

Search Console Insights, hem Search Console hem de Google Analytics verilerini tek bir görünümde kullanır. Google , beta sürümünü bugün Twitter’da duyurarak , “Bugün beta test kullanıcılarına yeni bir deneyim sunmaya başlıyoruz: Search Console Insights. İçerik oluşturuculara bilinçli kararlar vermeleri ve içeriklerini iyileştirmeleri için ihtiyaç duydukları verileri sağlamanın bir yolu. “

Search Console Insights’a erişin:

Search Console Insights, bu raporlama aracı hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve potansiyel olarak rapora erişmek için Search Console Trenleri Aç’ a tıklayabilirsiniz .

Search Console Insights Nasıl görünüyor:

İşte Google tarafından sağlanan bir ekran görüntüsü:

Search Console Insights’ın size söyledikleri:

Google,  içerik oluşturucuların ve yayıncıların sitelerinin içeriğiyle ilgili aşağıdaki gibi soruları yanıtlamasına yardımcı olabileceğini söyledi:

  1. En iyi performans gösteren içerikleriniz neler?
  2. Yeni içerikleriniz nasıl performans gösteriyor?
  3. İnsanlar içeriğinizi web üzerinde nasıl keşfediyor?
  4. Sitenizin Google Arama’da en çok sorulan ve trend olan sorguları nelerdir?
  5. Başka hangi siteler ve makaleler sitenizin içeriğine bağlantı veriyor ve yeni bağlantılar aldınız mı?

Search Console Insights’a erişemiyor musunuz?

Google  erişiminiz yoksa endişelenmeyin. Hala beta aşamasındadır ve Google bunu kamuya duyurmuş olsa da, henüz herkesin kullanımına açık değildir.

“Şu anda yalnızca belirli bir site için bizden resmi bir e-posta almış olan bir grup kullanıcı tarafından kullanılabilen kapalı bir beta sürümüdür. Google, daha fazla kullanıcı için açmayı ve beta grubu kullanıcılarının zamanla daha fazla site eklemesine izin vermeyi umuyoruz – gelecekte bununla ilgili daha fazla haber ve güncelleme için bizi izlemeye devam edin “dedi.

Neden önemsiyoruz?

Daha önce de söylediğimiz gibi, “Search Console Insights’da belirli Google Analytics verilerine sahip olmak büyük bir kolaylık sağlayabilir ve ayrıca verilerinizi yeni yollarla görmenize yardımcı olabilir.” Bu Search Console Insights kontrol paneli, artık hem Google Analytics hem de Google Arama Konsolu verilerini tek bir yerde birleştirdiği için size içerik performansınızın daha fazla görünümünü sunuyor.

“Search Console Insights” yazımızı beğendiyseniz ve dijital pazarlama hakkında daha fazla kaynak incelemek isterseniz blog sayfamızı ziyaret edin.

Benzer Yazılar

Web Siteleri için Metin Yazım Kılavuzu

Web Siteleri için Metin Yazım Kılavuzu

Web siteleri için metin yazmak sanıldığı kadar kolay değildir. Google’ın değişen tarama özellikleri ve kriterler web siteleri için yazılan metinleri de şekillendirmektedir. Web sitesi için metin hazırlamak diğer platformlardan farklı yaklaşım ve beceri gerektirir. Web...

daha fazla bilgi edinin