loader image

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Oluşturulur ?

tarafından | Şub 19, 2021 | Sosyal Medya Yönetimi

Instagram İşletme Hesabı seçebileceğiniz hesap türleri olduğunda, markalar ve işletmeler Instagram’da her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip.

İnstagram İçerik Üretici profillerinin yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle, artık üç seçeneğiniz var – ve hangi hesap türünün sizin için uygun olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Bu yazıda, Instagram Business hesabıyla ilgili her şeyi ve Kişisel ve İçerik üretici hesaplarını nasıl ölçtüğünü inceleyeceğiz!

Bu hesap türünün faydalarının yanı sıra Instagram işletme hesabının nasıl oluşturulacağını öğrenmek için okumaya devam edin!

Instagram İşletme Hesabı Nedir ve Kimler Kullanmalı?

Instagram İşletme Hesabı , Instagram kullanıcılarının yararlanabileceği iki ücretsiz profesyonel profil seçeneğinden biridir . Bir işletme profili , kişisel hesaptan daha fazla pazarlama aracı ve hizmeti sunar , örneğin:

  • Erişim, izlenimler ve takipçi demografisi için Instagram analizi
  • Gönderileri tanıtma ve Instagram reklamları yayınlama yeteneği
  • İşletmeniz için telefon numarası, e-posta adresi ve fiziksel adres dahil olmak üzere birden çok iletişim seçeneği
  • Randevu rezervasyon entegrasyonu

Bir markanız varsa ve platformu ürün satmak , işinizi pazarlamak veya sadece etkileşim yoluyla marka bilinirliğini artırmak için kullanmayı düşünüyorsanız Instagram’da bir işletme hesabından faydalanırsınız !

İşletme – Kişisel – İçerik Üretici Instagram Hesabı – Karşılaştırma ve Kontrast

Kendi Instagram işletme hesabınızı nasıl kuracağınıza girmeden önce, üç Instagram hesap türünün her birinin hızlı bir karşılaştırmasını ve kontrastını yapalım.

Bunlar kişisel bir Instagram hesabının yanı sıra iki profesyonel seçeneği içerir: İçerik Üreticisi ve İşletme profilleri!

Üç hesap türü arasında temel işletme özelliklerinin hızlı bir karşılaştırması için aşağıdaki kullanışlı tabloya göz atın:

Kişisel hesapİş hesabıİçerik Oluşturucu Hesabı
GizlilikÖzel veya GenelYalnızca Herkese AçıkYalnızca Herkese Açık
Ek İletişim SeçenekleriHayırEvetEvet
Öngörüler ve AnalitikHayırEvetEvet
2- Sekme Gelen KutusuHayırEvetEvet
Otomatik YayınlamaHayırEvetHayır
RandevuRezervasyon ÖzelliğiHayırEvetHayır
Markalı İçerik OluşturunHayırHayırEvet
Markalı İçeriği TanıtınHayırEvetHayır
Facebook’ta Markalı İçerik Analizlerine BakınHayırHayırEvet
Markalı İçeriği TanıtınHayırEvetHayır
Facebook’ta Markalı İçerik Analizlerine BakınHayırEvetHayır
Instagram’da Reklam YayınlayınHayırEvetEvet

5 Kolay Adımda Instagram İşletme Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Artık Instagram’daki hesap türleri arasındaki farkları anladığınıza göre, bir Instagram işletme hesabı oluşturmayı öğrenelim.

  1. Mobil uygulamadaki mevcut profilinizden ayarlara dokunun. (Henüz bir profiliniz yoksa, Instagram’ı cihazınıza yükleyin ve kişisel bir profil oluşturmak için istemleri takip edin).
  2. “Profili Düzenle” yi tıklayın.
  3. Profesyonel Hesaba Geç’i seçin 
  4. Seç İşletme 
  5. On  Set Up İş Profili  sayfasında, İşletmenizin iletişim bilgileri gözden geçirin tüm değişiklikler kaydedin  Bitti .

Bu kadar! Yepyeni bir Instagram işletme hesabının gururlu sahibisiniz!

İnstagram işletme hesabına geçtikten sonra erişimin kısıtlanabileceği korkusu, bazı insanların Instagram işletme hesabına geçmesini engelledi, ancak çoğu , faydaların olası risklerden daha ağır bastığı konusunda hemfikir . Ayrıca, erişiminizi güçlendirmek ve Instagram’da gerçek başarıyı yakala

mak için kullanabileceğiniz tonlarca araç, ipucu ve püf noktası var!

Sonuçta, 25 milyon işletme değişikliği yaptı !  Instagram’da kişisel hesaptan ticari hesaba geçiş sürecinin takipçilerinizden veya gönderilerinizden hiçbirini kaybetmenize neden olmayacağından emin olabilirsiniz .

Instagram’da İşletme Hesabının Faydaları Nelerdir?

Aşağıdaki temel farklılaştırıcılardan bazılarına daha derinlemesine bir göz atalım!

Otomatik Gönderileri Yalnızca Instagram İşletme Hesabı ile Planlayabilirsiniz

Yukarıdaki tablodan da gördüğünüz gibi , Instagram’daki bir işletme profilinin en önemli avantajlarından biri, otomatik gönderimi etkinleştirme yeteneğidir . Bu, Instagram içerikleriyle önceden ilgilenmek isteyen meşgul işletme sahipleri için kullanışlı bir özelliktir.

Şu anda Instagram’ın API’si yalnızca işletme hesapları için otomatik gönderime izin veriyor . Bu, eğer bir İçerik üretici  veya Kişisel hesap kullanıyorsanız bu özelliği kullanamayacağınız anlamına gelir.

Eğer Instagram planlama ve hesabınız için tutarlı içerik oluşturmak istiyorsanız ki bu işletme ya da marka için bir zorunluluktur öyleyse Instagram üzerinde işletme hesabı tek seçeneneğinizdir.

Instagram İşletme Hesapları İçin Rezervasyon Özelliği

Bir Instagram işletme hesabı oluşturduğunuzda, işletmeniz için rezervasyon yapmak her zamankinden daha kolay hale gelecektir.

E-posta gönderme, arama veya fiziksel konumunuzu ziyaret etme gibi ek iletişim seçeneklerinin yanı sıra , mevcut veya potansiyel müşterileriniz hızlı bir dokunuşla randevu alabilirler!

Instagram’da bir işletme hesabına sahip olmak, işletmeniz için rezervasyon yapmayı sorunsuz hale getirir!

Instagram İşletme Hesabı ile Reklam Oluşturun ve Yönetin

Bir işletme hesabıyla Instagram’da reklam verebilir ve hatta doğrudan Instagram Uygulaması içinde bir gönderiyi kolayca tanıtabilirsiniz . Mevcut bir gönderiden promosyon oluşturmak için Instagram profilinizdeki Tanıtımını yap düğmesine dokunmanız ve ardından İnsanları Yönlendirmek İstediğin Yeri Seç  (Instagram profiliniz, web siteniz veya doğrudan mesajlarınız) belirtmeniz  yeterlidir.

Ardından , hedef kitlenizi seçme veya özel bir kitle oluşturma , bütçenizi seçme ve reklamınızı onay için gönderme fırsatına sahip olacaksınız ! Çok basit değil mii?

Artık oluşturdukları markalı içeriği tanıtarak (sizi iş ortağı olarak etiketlediklerinde) iİçerik Üreticileri ve İnfluencerlarla doğrudan çalışabilirsiniz .

Özel Instagram İşletme Hesabı Analitiği

Her iyi pazarlamacının eyleme geçirilebilir analitiğe ihtiyacı vardır ve Instagram’daki bir işletme profili bunu sağlar!

Instagram analizi ile takipçilerinizin tam olarak kim olduğunu, ne zaman çevrimiçi olduklarını ve daha fazlasını görebilirsiniz! Ve bu bilgileri Tailwind’in SmartSchedule ile birlikte kullandığınızda , asla en iyi zamanda yayınlama konusunda endişelenmenize gerek kalmaz – SmartSchedule sizin için tüm bu ağır işleri yapar!

Takipçilerinizin kim olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir (bizim gibi). Örneğin, Instagram Business hesabı Insights size takipçilerimizin çoğunlukla 25-44 yaş arası kadınlar olduğunu ve istanbul, Ankara, İzmir ve Van’da bulunduğunu gösterebilir!

Bunlar, daha etkili bir şekilde pazarlama yapabilmek için hepimizin bilmesi gereke

n türden şeyler .

Genel hesap performansına ek olarak (sağdaki resim), Instagram’daki bir işletme hesabıyla, insanların onlarla nasıl etkileşimde bulunduğunu görmek için bireysel gönderileriniz ve hikayeleriniz hakkında içgörüler görebilirsiniz. Gönderilerde en çok etkileşim sağlayan ortak konuları bularak nelerin işe yaradığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Artık Instagram’da Bir İşletme Hesabınız Var, Sırada Ne Var?

Artık bir Instagram işletme hesabının nasıl oluşturulacağını öğrendiğinize göre, işinizi bir sonraki seviyeye taşıyın.

Instagram İşletme hesabı edindikten sonra bunu nasıl yöneteciğinizi mi düşünüyorsunuz? Öyleyse “İçerik Stüdyosu Nedir?” başlıklı içeriğimiz tam size göre hadi hemen okumaya başlayın!

İlginizi Çekebilir

Web Scraping (Veri Kazıma) Hakkında En Çok Aratılan 7 Başlık

Neden Web Scraping Yaparız? İnternet üzerinde çok fazla veri bulunuyor. İnsanların ihtiyacı olan verilere temiz bir şekilde erişmesi ise manuel olarak yapıldığında çok fazla zaman ve emek kaybına yol açıyor. Web Scraping işleminin manuel yapılmasının bir dezavantajı...

Sektörel Bazda E-Posta Pazarlaması Davranış İstatistikleri

Bir çok şirket en yaygın e-posta pazarlama şirketlerinden olan MailChimp'i kullanmakta. Ayrıca MailChimp de tüm bu bu sektörel bazdaki verileri kendi datasında tutarken, kapalı şekilde sektörel bazda paylaşmış durumda. Diğer e-posta pazarlama şirketlerinden en çok...

Neden Rakipleriniz Sizden Daha İyi?

Bulunduğu konumu daha iyiye taşımak isteyen her işletmenin kendine mutlaka sorması gereken soruların başında rakiplerim neden benden daha iyi sorusudur. Rakiplerinizin sizden farklı yaptığı şey nedir? Burada yer alan; rakiplerim neden benden daha iyi sorusu, sunulan...

UX Writing Nedir?

UX Nedir? Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı kısaca, kullanıcının deneyimini kolaylaştırmak ve memnuniyetini artırmak adına düzenlenen tasarım sürecidir. UX tasarımı, marka, tasarım, kullanılabilirlik ve işlev yönleri dahil olmak üzere ürünü edinme ve entegre etme...

İyi Bir Marka İsmi Nasıl Belirlenir?

Yolun başında başarılı olmak zor. Yeni bir işletme kurmak ve onu uzun vadede ayakta tutmak fazlasıyla çalışma gerektirir. İstatistiklere göre, çoğunlukla yeni işletme ve girişimlerin yalnızca yarısı beş yılı geride bırakmaktadır. Bu girişi cesaretinizi kırmak veya...

Kasım Ayı Özel Günler Takvimi 2022

Kasım ayı özel günler takvimi 2022

Nft’nizi Twitter’da Nasıl Tanıtırsınız

Bir insanın gülümsemesinin, kıkırdamasının, burnunu çekmesinin ve hatta gözyaşlarının uzun vadeli finansal değeri paha biçilemezGaryVee Okumak üzere olduğun şey sana garip gelecek. Güvenli oynamayı ve geneli olanı takip etmeyi seven biriyseniz, bu bilgi sizin için...

NFT Pazarlama Stratejileri: NFT Koleksiyonunuzu Tanıtmanın 17 Ücretsiz Yolu

NFT koleksiyonunuz var ama satış yapamıyor musunuz? Pek çok içerik oluşturucu, NFT koleksiyonlarını nasıl tanıtacakları, pazarlayacakları ve özellikle de pazarlamaya harcayacak gelirleri yoksa koleksiyoncuların dikkatini nasıl çekecekleri konusunda mücadele ediyor. Bu...

UI Tasarımında Boşluk Kullanımı

Wojciech Zieliński ’nin arayüz tasarımcıları için hazırladığı kaynaklardan faydalanıp, boşluk tasarımı ve etkilerinden bahsedeceğimiz bir blog yazısı olacak. Umuyoruz ki bu yazı bizlere olduğu kadar sizlere de yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.Boşluk, hayatın...

Sosyal Medya Post Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin her geçen gün daha da fazla kullanılmasıyla birlikte artık 7’den 70’e herkes birer internet ve akıllı telefon kullanıcısı. Günlük hayatımız da dahil olmak üzere neredeyse tüm işlerimizi internet üzerinden yürüttüğümüz bir düzene geçiş yapmış bulunmaktayız....

UX Writing Nedir?

UX Nedir? Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı kısaca, kullanıcının deneyimini kolaylaştırmak ve memnuniyetini artırmak adına düzenlenen tasarım sürecidir. UX tasarımı, marka, tasarım, kullanılabilirlik ve işlev yönleri dahil olmak üzere ürünü edinme ve entegre etme...

İyi Bir Marka İsmi Nasıl Belirlenir?

Yolun başında başarılı olmak zor. Yeni bir işletme kurmak ve onu uzun vadede ayakta tutmak fazlasıyla çalışma gerektirir. İstatistiklere göre, çoğunlukla yeni işletme ve girişimlerin yalnızca yarısı beş yılı geride bırakmaktadır. Bu girişi cesaretinizi kırmak veya...

Kasım Ayı Özel Günler Takvimi 2022

Kasım ayı özel günler takvimi 2022

Nft’nizi Twitter’da Nasıl Tanıtırsınız

Bir insanın gülümsemesinin, kıkırdamasının, burnunu çekmesinin ve hatta gözyaşlarının uzun vadeli finansal değeri paha biçilemezGaryVee Okumak üzere olduğun şey sana garip gelecek. Güvenli oynamayı ve geneli olanı takip etmeyi seven biriyseniz, bu bilgi sizin için...

NFT Pazarlama Stratejileri: NFT Koleksiyonunuzu Tanıtmanın 17 Ücretsiz Yolu

NFT koleksiyonunuz var ama satış yapamıyor musunuz? Pek çok içerik oluşturucu, NFT koleksiyonlarını nasıl tanıtacakları, pazarlayacakları ve özellikle de pazarlamaya harcayacak gelirleri yoksa koleksiyoncuların dikkatini nasıl çekecekleri konusunda mücadele ediyor. Bu...

UI Tasarımında Boşluk Kullanımı

Wojciech Zieliński ’nin arayüz tasarımcıları için hazırladığı kaynaklardan faydalanıp, boşluk tasarımı ve etkilerinden bahsedeceğimiz bir blog yazısı olacak. Umuyoruz ki bu yazı bizlere olduğu kadar sizlere de yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.Boşluk, hayatın...

Sosyal Medya Post Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin her geçen gün daha da fazla kullanılmasıyla birlikte artık 7’den 70’e herkes birer internet ve akıllı telefon kullanıcısı. Günlük hayatımız da dahil olmak üzere neredeyse tüm işlerimizi internet üzerinden yürüttüğümüz bir düzene geçiş yapmış bulunmaktayız....

Ekim Ayı Özel Günler Takvimi 2022

1 Ekim Cumartesi Dünya Gülümseme Günü Dünya Kahve Günü Dünya Çocuk Günü Dünya Vejetaryen Günü Dünya Yaşlılar Günü Dünya Gülümseme Günü 2 Ekim Pazar Dünya Şiddete Hayır Günü 3 Ekim Pazartesi Dünya Mimarlık Günü 4 Ekim Salı Hayvanları Koruma Günü 6 Ekim Perşembe Dünya...

TikTok Reklam Türleri ve Maliyetleri 2023

Markanız veya işletmeniz için TikTok Reklamlarına başlamayı mı düşünüyorsunuz? TikTok'un 2022'nin 1. çeyreğinde aylık 1.39 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunmakta ve 2022'nin sonunda 1.8 milyar kullanıcıya ulaşması tahmin ediliyor. Son yılların en hızlı büyüyen...

Google Ads Geçersiz Tıklamalar Algoritmaları İyileştirildi (Invalid Clicks)

Öncelikle konuya başlamadan önce Google Ads’te “Bize Ulaşın” kısmından geçersiz tıklamaları bildirebileceğiniz linki iletmek istedim. 👉 https://support.google.com/google-ads/troubleshooter/2557048?rd=1  Geçersiz Trafik Nedir? Geçersiz trafik, reklamverenin...