loader image

NFT Pazarlama Stratejileri: NFT Koleksiyonunuzu Tanıtmanın 17 Ücretsiz Yolu

tarafından | Eki 17, 2022 | Genel

NFT koleksiyonunuz var ama satış yapamıyor musunuz? Pek çok içerik oluşturucu, NFT koleksiyonlarını nasıl tanıtacakları, pazarlayacakları ve özellikle de pazarlamaya harcayacak gelirleri yoksa koleksiyoncuların dikkatini nasıl çekecekleri konusunda mücadele ediyor.

Bu kılavuzda, NFT koleksiyonunuzu etkili bir şekilde tanıtmak ve pazarlamak için kullanabileceğiniz 17 Ücretsiz NFT pazarlama stratejisinden bahsedeceğiz.

İlk başta, çoğu insan NFT’leri “yakında geçecek bir çılgınlık” olarak adlandırıyor, ancak yalnızca oyuna dahil olanlar NFT dünyasının sunduğu çılgın devrimi anlıyor.–NFT, genel olarak sanat, kültür ve dünyanın önemli ölçüde gelişmesini sağlar.

Ayrıca bir NFT yaratmanın ve satmanın iki farklı şey olduğunu belirtmekte fayda var. Harika bir sanatçı olabilir ve benzersiz sanat eserlerine sahip olabilirsiniz ancak özellikle yeni ve büyümek için mücadele eden bir sanatçıysanız NFT’nizi satmak yeterli değildir.

Ancak NFT’lerinizi tanıtmaya ve pazarlamaya başlamadan önce, NFT satan sanatçıların sayısının sürekli arttığını bilmelisiniz ve her geçen gün NFT sanat eserinizi fark etmek ve satmak zorlaşıyor.

Bir hikaye anlatan ve sanatçının özgünlüğünü betimleyen bir NFT koleksiyonuna sahip olmak, büyük başarı elde etmede büyük katkı sağlayan bir faktördür.

NFT Koleksiyonunuzu Neden Tanıtmalısınız?

NFT pazarında büyük başarılar elde eden ve uygun pazarlama stratejilerini kullanarak milyonlar kazanan sanatçılar bulunuyor.

Öne çıkan örneklerden biri, Mike Winkelmann’ın sahibi olduğu ‘Beeple’ Instagram hesabını yıllarca sürekli olarak tanıttı ve sonunda, sanat eserine yeterince ilgi topladıktan sonra 69 milyon dolar kazanmayı başardı. Şimdi ‘Beeple’ NFT endüstrisindeki en büyük influencer. 

Amacınız para kazanmak, trendleri takip etmek ve sanatınıza daha fazla dikkat çekmekse tek yol NFT koleksiyonunuzu etkili bir şekilde tanıtmak. Kim bilir, sonunda kendiniz için milyonlarca eth/dolar üretebilirsiniz. 

NFT koleksiyonunuzu tanıtmanız için üç ana neden:

 • Koleksiyonunuza ve gelirlerini NFT’lere harcama olasılığı en yüksek olan yatırımcıların dikkatini çekersiniz.
 • Tutkunuz ve yaratıcılığınız tanındığında emekleriniz her zaman karşılığını verir. 
 • Gelecekte diğer sanatçılarla işbirliği yapmak ve harika hikaye anlatımıyla zenginleştirilmiş bazı benzersiz NFT sanat eserlerini basmak için birçok fırsat sunabilirsiniz.

Sonuç olarak, bir NFT sanatçısı olarak otorite olana ve sanat eserinize yeterince dikkat çekene kadar büyük para kazanamayacaksınız.

Koleksiyonerlerin dikkatini çekmek ve teşvik etmek, ek bilgi ve farklı teknikler gerektirir.

NFT pazarında büyük başarılar elde eden ve uygun pazarlama stratejileri kullanarak milyonlar kazanan sanatçıların NFT koleksiyonunu tanıtmasını gerekli kılan şeyler bunlardır.

NFT Pazarlama Stratejileri

NFT koleksiyonunuzu tanıtmaya başlamanın ve daha fazla insanın satışları kapatmasını sağlamanın birçok yolu vardır:

1. NFT’nizi NFTStudio24 ile Listeleyin

NFT Studio24, NFT meraklılarının koleksiyonlarını pazarlamaları ve tanıtmaları için ücretsiz listeler sağlar. Çeşitli pazarlardan en iyi NFT’lerin tek bir yerde tanıtıldığı kapsamlı bir reklam platformudur. 

Dropunuzu NFT Studio24  platformuna eklemek sadece birkaç dakikanızı alır. Tek yapmanız gereken formu ana detaylarla doldurmak. NFT Studio24  ayrıca yaklaşan NFT’leri lansman öncesi çıkış ve çıkış tarihleri ​​olarak listelemenizi sağlar.

2. Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın 

Sosyal Medya, benzer düşünen topluluklara erişim sağlar ve NFT’lere düzenli olarak yatırım yapan insanları çeker. NFT’lerinizi Twitter, Instagram, Discord ve Medium gibi NFT topluluğu arasında en popüler sosyal medya platformlarında sergileyebilirsiniz. Önemli görselleri kullanarak yayın tarihinizden en az iki hafta önce tanıtmaya başlayın.

Hangi aracı kullandığınız, fikrin aklınıza nasıl geldiği, koleksiyonunuzun arkasındaki ana tema, aksilikleriniz vb. gibi belirli bir NFT oluşturmanın arkasındaki hikayeyi anlatın. Ayrıca NFT’nin ne olduğunu ve neden birinin satın alması gerektiğini açıklayan eğitim içeriği sağlamalısınız. İçeriğinizin erişimini artıracak ve alıcıyı arttıracaktır.

İşte sosyal medyada yapabilecekleriniz:

 • Topluluklara katılın ve sanat eserinizi paylaşın
 • Twitter alanını düzenleyin ve NFT hikayeniz hakkında tartışmalar yapın
 • Bir çekilişe ev sahipliği yapın
 • İlham almak için benzer insanlarla işbirliği yapın
 • Hedef kitlenizi ve onları neyin motive ettiğini değerlendirin
 • Tutarlı bir şekilde yüksek kaliteli içerik oluşturun ve yayınlayın

NFT koleksiyonunuzu sosyal medyada tanıtmaya nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, bizimle iletişime geçin. Size her konuda yardımcı olacağız. 

3. Bir Teaser Oluşturun ve Her Yerde Yayınlayın

Her dijital sanat eseri, NFT’nizin ne hakkında olduğunu gösteren bir teaser’a ihtiyaç duyar. NFT’yi tanıtmak ve aktif izleyicilere, takipçilere ve internetteki hemen hemen herkese bir sonraki NFT projeniz hakkında bir ipucu vermek için bir teaser kullanılır. Hype oluşturur, izleyiciyi heyecanla bekletir, yayın hakkında ve daha fazla ayrıntı için sizi izlemeye devam etmelerine yardımcı olur ve daha fazla etkileşim alır. 

Teaser, sosyal medyada yayınlayabileceğiniz, pazaryerlerinde görüntüleyebileceğiniz ve birden fazla web sitesinde ve blogda yayınlayabileceğiniz 30 saniyelik bir video veya animasyon olabilir. Takip eden hayranlarınız, çekici bir teaser izledikten sonra kesinlikle heyecan duyacaktır. 

4. Bir Destek Grubu Oluşturun 

Arkadaşlarınız, aileniz veya internette tanıştığınız NFT meraklılarından oluşan bir destek grubu oluşturabilirsiniz. Resminizi topluluklar içinde paylaşın ve tartışmalar yapın. Bu şekilde ağ kurarsınız ve NFT topluluğu çok destekleyicidir ve eşiğe ulaşmak için gerekli olan yeterince Buzz & Hype oluşturduğundan , yaklaşan NFT düşüşünüz için her sanatçının haykırışıyla izleyicilerin daha fazla maruz kalma şansı artar.

5. Pazar Yerlerinde Öne Çıkan Droplar 

Bazı pazaryerlerinde, NFT koleksiyonunuzu pazarlamak ve tanıtmak için yararlanabileceğiniz, öne çıkan indirimler içeren ayrı bir web sayfası vardır . Bu pazar yerleri düzenli olarak (haftada, ayda bir) bu tür sayfaları oluşturur ve arama motoru optimizasyonu ve sosyal medyada ücretli reklamlar aracılığıyla büyük bir kitleyi çeker. Doğrudan bir pazar yeri ile anlaşabilir ve NFT sanatınızın öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. 

6. Reddit, Quora’da Bir Konu Başlatın

Reddit ve Quora, insanların cevap aradığı en popüler platformlardan ikisi. Ancak NFT koleksiyonunuzu tanıtmak için harika bir platformdur.

Genellikle, Google’da bir şey aradığınızda, alakalı sonuçlarda Reddit ve Quora konuları açılır. Bu konular genellikle belirli bir konuda çeşitli kişiler arasında yapılan tartışmalardır.

Pek çok NFT hayranı ve alıcısı, satın alınacak en iyi NFT koleksiyonunu aramak için bu siteleri kullanıyor. Reddit ve Quora’da NFT’yi tanıtmak için yaklaşımınız her platformda farklı olmalıdır.

Reddit’te NFT nasıl tanıtılır?

Reddit’te tanıtım yapmak için Reddit yanlısı bir kullanıcı veya Redditor olmanız gerekir. Bu bir sosyal haber sitesi olduğundan, yalnızca tamamen topluluğun içinde olduğunuzda ilgili bir kullanıcı olacaksınız. 

Reddit’in platformda spam içeriği engelleyen kendi “karma” noktaları vardır. Bu nedenle Reddit’e yaklaşımınız her zaman dikkatli ve hesaplı olmalıdır. 

NFT’yi tanıtmanın en iyi yolu, profilinizi Reddit’te oluşturmaktır. Alt dizinleri okuyun ve olumlu oy verin; bu, NFT ile ilgili alt dizinlere ve çevrimiçi topluluğa tamamen dahil olmanızı sağlayabilir. 

Birçok Redditor, NFT’nizi zaten var olan alt dizinlere yorum yapmanızı önerir. En son trendleri ve yaklaşan NFT düşüşlerini tartışan bazı alt dizinler bulabilirsiniz . Bir NFT yaratıcısı olarak, bu fırsatı NFT’yi tanıtmak için kullanabilirsiniz. 

En yeni NFT’leri satın almak ister misiniz? NFTStudio24 , hangi NFT’lere yatırım yapacağınızı belirlemenize yardımcı olmak için en yeni NFT koleksiyonlarını ve yakında çıkacak olan NFT düşüşlerini içerir.

Daha fazla hesap oluşturabilirsiniz, ancak Reddit’in kolayca algılayabileceğinden herhangi bir bot davranışı göstermediğinizden emin olun. Örneğin, yeni bir alt dizin oluşturursanız, Reddit bu davranışı tanıyabileceğinden hesapları NFT’yi tekrar tekrar tanıtmak için kullanmayın. 

Ancak, hesaplarınızdan farklı alt dizinlere katılabilirsiniz. Bu strateji oldukça etkilidir ve hedef kitleyi NFT koleksiyonunuza getirmenize yardımcı olur . 

Akılda tutulması gereken birkaç ipucu:

 • Alt dizinlerde koleksiyonunuza köprüler bırakmayın
 • Özgün ve orijinal görünmesi için kısa bir kişisel inceleme yazın. 
 • Robotik bağlantılar genellikle bot davranışı olarak tanımlanır ve insanlar bağlantılara tıklamayabilir bile.

Quora’da NFT nasıl tanıtılır?

Yahoo Cevaplarını hatırlıyor musunuz? Quora, Yahoo Cevapları ile aynıdır, ancak daha gelişmiş ve profesyoneldir. Quora’da kullanıcılar sorular sorar ve diğer kullanıcılar bunları yanıtlar. 

Quora, platformda doğrulanmış kullanıcılara sahip olarak kalitesini korur. Herkesin ürününü tanıtmasına izin vermesine rağmen, Quora topluluğu yalnızca web sitesine tamamen dahil olan kullanıcılara güvenir. 

NFT’yi Quora’da tanıtmak için NFT nişi hakkında kapsamlı araştırma yapmanız gerekir. NFT topluluğunun platformdaki tartışmalara nasıl katıldığını görün; kullanıcılarla etkileşim kurarken aynı tonu benimseyin. 

Alakalı anahtar kelimeleri arayın ve hedef kitleyi profilinize çekmek için iyi ve çekici cevaplar yazdığınızdan emin olun. 

Kendinizi platforma yerleştirdikten sonra NFT’nizi tanıtabilirsiniz. Reddit gibi, kullanıcıları çekmek için koleksiyonunuz hakkında kısa incelemeler yazın; etrafında bağlantılar bırakmak yerine. 

Reddit ve Quora’da NFT’yi tanıtmak için ileti dizileri oluştururken: 

 • Her zaman tutarlı olun. Sitelere bağlantı bırakmaya başladığınız anda  kullanıcıların NFT koleksiyonunuza akın etmesini beklemeyin .
 • Sabrınız son derece önemlidir. Kitleyi ve nihayetinde sadık alıcıları yavaşça büyütmek zaman ve tutarlılık alacaktır.
 • Köprüleri asla bir tartışmanın ortasında bırakmayın çünkü bu insanlar üzerinde kötü bir izlenim bırakacaktır ve size kaba diyebilirler. 

Nasıl bir influencer’ın 10 aboneden 1000 aboneye ve ardından 1 milyona çıkması gerekiyorsa, platformunuz da alıcılarla aynı şekilde artacaktır. 

Şanslıysanız, NFT koleksiyonunuz için internette viral bile olabilirsiniz. Bu nedenle, NFT’nizi Reddit ve Quora aracılığıyla tanıtın.

7. Bültenlerdeki Özellik

Weekly Newsletter ile işbirliği yapmak en eski ve en etkili stratejilerden biridir. Çoğu pazar yeri, medya blog sitesi ve NFT Studio24 gibi diğer kripto veya NFT ile ilgili platformlar, abonelerine e-posta yoluyla haber bültenleri gönderir. Onlara ulaşabilir ve bir sonraki haftalık Bültenlerinde NFT projenizden bahsetmesini isteyebilirsiniz. Bülten tabanlı promosyonların çoğu ücretlidir, ancak çok azı ücretsizdir.

NFT Studio24  , en iyi 2 ila 3 NFT Basın bültenini seçer ve bunları Bültenimizde sunar. Birçok NFT meraklısı, gelen kutularına göz kulak olur ve haber bültenimizi bekler.

8. Özel Bir Web Siteniz/Blogunuz Olsun

NFT koleksiyonunuz hakkında WordPress, Shopify ve Wix gibi platformlarda özel bir web sitesi oluşturmalısınız. Özel bir web sitesine sahip olmak size çok fazla özgürlük ve sanat eserinizi tanıtmanın yollarını verir. Bir blog entegre edebilir ve trafik almak için arama motoru optimizasyonu ve içerik pazarlaması yapabilirsiniz. 

Ve iyi içeriğin yardımıyla bunu alıcılara da dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, NFT düşüşleriniz ve ilgilenen ziyaretçilerin gidip yaratıcılığınızı kontrol edebilecekleri gelecek sürümler hakkında özel bir web sitesi oluşturmalısınız. 

Belirli anahtar kelimeleri hedefleyen bilgi makaleleri, trafik çekmenize yardımcı olur ve ziyaretçileri NFT resminizi neden satın almaları gerektiği konusunda eğitebilirsiniz. 

9. Bir NFT Koleksiyoncusu Olun

Topluluğun bir parçası olarak desteğinizi göstermek için ortaya çıkan bazı NFT projelerinin sanat eserlerini toplayabilir ve ayrıca sanat eseri ticareti yaparak kar elde edebilirsiniz. NFT toplayıp satarak, herhangi bir topluluğun önemli bir üyesi olacaksınız ve başlıklar veya forumlardaki her yorum veya öneri de değerlidir. Çünkü o zamana kadar, NFT topluluğunun insanları size güveniyor ve sizinle bir ilişkiye sahip oluyor.

Ayrıca herhangi bir NFT satın almadan önce net bir fikir edinebilmeniz için NFT Studio24 sıralama sistemine de göz atmanızı tavsiye ederim.

10. Eşantiyonları Başlatın 

Yaklaşan koleksiyonunuzdan bir NFT çekilişi düzenlemek, NFT topluluğunda ünlü bir uygulamadır. Birçok NFT projesi, izleyiciyi meşgul ve aktif tutmak için lüksten minimal ürüne kadar eşantiyonlar duyurdu. Bütçenize ve temanıza göre, en ilgili kitleye ne ve kaç tane çekiliş yapabileceğinize karar verin. 

Bu senaryoya göre çekilişler düzenleyebilirsiniz: Ücretsiz çekiliş isteyen herkes, Instagram/Twitter’da NFT projenizi takip etmeli, yorumlarda bir arkadaşını etiketlemeli, NFT çiziminizi içeren gönderiyi Instagram Stories, retweet vb.’de paylaşmalıdır. 

Takipçilerinizi memnun ederek ve daha fazla kişi tarafından keşfedilerek daha fazla alıcı çekebilirsiniz. 

11. Başkalarıyla İşbirliği Yapın 

Bir NFT sanat yaratıcısı olarak, NFT koleksiyonlarını yayınlamak için müzisyenler, moda markaları, animasyon stüdyoları ve diğer NFT sanatçılarıyla takım oluşturabilirsiniz. Başkalarıyla işbirliği yapmanın iki ana nedeni vardır: 

 • Diğer yaratıcıların ve sanatçıların yardımıyla birbirinizin sanat eserini geliştirin.
 • Birbirinizin hayran kitlesini ve hedef kitlesini genişletin ve onlara ulaşın. 

Para kazanma genellikle ana amaç değildir, başkalarıyla işbirliği yapmak, tanınmak ana amaçtır. Para kazanma, diğer sanatçılarla işbirliği yaptıktan sonra, sizi paylaşacak daha geniş bir kitleniz olduğunda, genellikle pazarlama stratejisinin sonraki aşamasında gelir. İşbirliği için sanatçınızı veya markanızı seçerken dikkatli olmalısınız.

12. Discord ve Telegram’da İlgili Gruplara Katılın

NFT yaratıcılarının ve meraklılarının tanıştığı, iletişim kurduğu ve NFT çizimlerini paylaştığı Telegram ve Discord’da çeşitli sohbetler bulabilirsiniz. Çoğu içerik oluşturucu, bir NFT projesini duyurduklarında bir grup/sohbet başlatır. 

Bu gruplara katılmalı ve tartışmalarda aktif olarak yer almalısınız. Sadece alakasız bağlantılardan sürekli bahsederek veya hatta her 10 dakikada bir NFT koleksiyonunuza bağlantılar vererek sohbeti spam yapmayın. Bu şekilde bazı profesyonel ağlar yapabilirsiniz. 

Kendi NFT projenizin yayınlanmasından sonra, izleyicileri eşantiyonlar, duyurular ve eşantiyonları güncel tutmak için özel bir grup oluşturabilirsiniz.

13. Baskı Öncesi Promosyonlar Yapmaya Başlayın

İnsanların NFT projenize ilgi duymasını sağlamanın en iyi yollarından biri, baskı öncesi promosyonlara başlamaktır. NFT projenizi gerçek sürümden bir veya iki ay önce tanıtmaya başlamalısınız. Bu, özel bir topluluğu çekmenin ve oluşturmanın en iyi yoludur. 

14. Etkileyen Pazarlama

Etkileyici pazarı, doğru etkileyiciyi seçerseniz en etkili pazarlama stratejilerinden biri olarak tanımlanır. Farkındalık söz konusu olduğunda, NFT sanat eserinizi zaten büyük bir etkileşimli izleyici kitlesine sahip olan etkileyicilerle tanıtmaktan daha iyi bir şey olamaz.

Etkileyici pazarlama yapmak aynı zamanda NFT resminize sosyal kanıt sağlar. Çoğu etkileyicinin sadık toplulukları ve hayran kitleleri vardır. NFT koleksiyonunuzun başarınıza ve satışlarınıza büyük bir destek katacağını tavsiye ederler. 

İşbirliği yapılacak influencerları sıralarken, onların takipçi numaralarını ölçüt olarak kullanmayın. Kriterler, kitlelerinin içerikleriyle ne kadar etkileşime girdiği ve tanıtım yapmak için hangi yöntemleri kullandıkları olmalıdır. Bazı Facebook/Instagram sayfalarının çok sayıda takipçisi vardır – onlarla işbirliği yapmak, yeni kitlelere ulaşmak için harika bir kaynak olabilir. 

 • NFT Koleksiyonunu Etkileyenlerle Neden Tanıtmalısınız?

NFT’lerinizi tanıtmanın yollarını arayan yeni bir NFT sanatçısı veya illüstratör müsünüz? Acemilerin rekabetçi NFT dünyasında hayatta kalma mücadelesini tamamen anlıyoruz, özellikle de NFT’lerin geçen zamanla daha değerli hale geldiği günümüzde.

NFT’lerinizi çevrimiçi olarak tanıtmak için harikalar yaratacak pratik bir stratejimiz var, yani etkileyicilerle! 

NFT ilk piyasaya sürüldüğünde, dünya buna para israfı diyerek bu konudaki hype’ı reddetti. Günümüzde NFT’ler, özellikle blok zinciri endüstrisinde, dünya çapında en değerli dijital varlıklardır. 

Sanat dünyasında bir atılım arayan biriyseniz, NFT pazarı iyi bir başlangıç ​​olabilir. Tıpkı sanatçıların başyapıtlarını bir sanat galerisinde piyasaya sürmesi gibi, NFT sanatçıları veya dijital illüstratörler de sanat eserlerini OpenSea gibi NFT pazarında tanıtırlar. 

Blockchain endüstrisi sayesinde sanatçılar kariyer hayallerine ulaşırlar ve üçüncü taraf şirketlerin prangalarından kurtulurlar. 

NFT’ler oluşturmak ve NFT’leri teşvik etmek iki farklı şeydir. Gezegendeki en büyük sanatçı olabilirsin ve yine de sanatını tanıtmazsan satmayı başaramazsın. Dünya çapında milyonlarca NFT koleksiyonu zaman zaman düşüyor, ancak bu koleksiyonlardan biri nasıl öne çıkıyor? Cevap, NFT’yi çevrimiçi olarak tanıtmak ve hedef kitleyi koleksiyonunuza getirmek için pazarlama stratejileri uygulamaktır. 

 • Etkileyici pazarlama

Etkileyiciler, etkili satışlar için hedef kitleyi çekmek için pazarlama dünyasındaki en son trenddir. Birçok NFT sanatçısı bu stratejiyi pazarın zirvesine ulaşmak için kullanır. Bazı sanatçılar, sanat eserlerini ve koleksiyonlarını düzenli olarak paylaşarak Instagram, Twitter, Facebook veya YouTube’da kendi sosyal medya markalarını oluşturuyor. Bu yaklaşım NFT dünyasına girmek için oldukça etkili olsa da, NFT koleksiyonunuzu etkileyicilerle tanıtmanın daha kolay bir yolu var. 

 • Neden NFT etkileyicileri?

Çeşitli güzellik markalarının ürünlerini tanıtmak için binlerce takipçisi olan etkileyicilere sponsor olması gibi, bir sanatçı olarak siz de NFT sanat koleksiyonunuzu tanıtmak için NFT etkileyicileriyle ortak olabilirsiniz. 

NFT tamamen yutturmaca ile ilgilidir ve NFT etkileyicileri yutturmaca yaratmada ve yeni trendler belirlemede profesyoneldir. Etkileyenlerin çoğu gerçekten parasal bir karşılık aramıyor, sadece popüler NFT’leri NFT hayranları için özgün bir kaynak haline getirmeyi öneren ilk kişiler olmak istiyor, diğerleri ise kariyerlerini inşa etmek için NFT sanatçılarıyla çalışıyor. 

Birçok NFT projesi, NFT etkileyicilerinin aktif katılımını içerir. Etkili stratejiler aracılığıyla platformlarının her birini oluşturmak için birlikte çalışırlar. Basit bir ifadeyle, vermenin ve almanın akıllıca bir yoludur.

 • Doğru NFT etkileyicilerini nasıl seçersiniz?

Doğru NFT etkileyicilerini seçmek için bazı ipuçları:

 • Doğru platformu seçin

NFT etkileyicileri çoğunlukla YouTube ve Twitter’da bulunur. Bu nedenle, potansiyel bir etkileyici ararken, yalnızca bu iki platformda arama yapın. NFT hayranları, NFT içeriğini izlemek veya görmek için genellikle yalnızca bu siteleri ziyaret eder.

 • İlgili kişilerle çalışın

NFT dünyasında, etkileyiciler aynı zamanda birçok blok zincirinden birine aittir. Bu nedenle, NFT platformunuzla ilgili olanlarla çalışmak önemlidir. Örneğin, Cardano tabanlı bir NFT projesi üzerinde çalışıyorsanız, içeriği genellikle Cardano ile ilgili olan NFT etkileyicilerini arayın. 

 • Bir yol haritası paylaşın 

Bir NFT etkileyicisi seçip çalışmaya hazır olduğunuzda, onlarla bir yol haritası paylaşın. Influencer pazarlama, NFT koleksiyonlarınız hakkında doğru mesajı veya konsept hikayesini influencer aracılığıyla iletmekle ilgilidir. Uygun bir yol haritası da hedef kitleyi hızlı bir şekilde çekebilir. 

Artık talep üzerine NFT koleksiyonlarınızı piyasaya sürmeye ve satmaya hazırsınız!

Sonuç olarak, NFT’leri etkileyicilerle çevrimiçi olarak tanıtmak, markanızı NFT pazarında oluşturmanın etkili bir yoludur. 

İster uçsuz bucaksız metaverse dünyasına girmek ister sadece OpenSea’de tanıtım yapmak isteyin, etkileyicilerle çalışmak NFT koleksiyonunuzu büyük bir başarıya dönüştürebilir!

15. Tanıtım Makalesi/Konuk Gönderisi/Basın Bülteni

Başkalarını bir şey hakkında eğitmek size yetki verir ve daha sonra onlara satış yapmanıza yardımcı olur. Promosyon makaleleri  ve konuk gönderileri aynı şekilde çalışır. Potansiyel kitlenizin umursadığını düşündüğünüz bir konu hakkında faydalı bilgilerle dolu bir içerik parçası yazarsınız, bunu bir bloga/web sitesine gönderirsiniz ve NFT resminize bir bağlantı sağlarsınız. 

Bu sitenin, aynı ilgi alanına sahip olan nişinizle alakalı olduğundan emin olun. İçerik, hedef kitlenizi eğitmenize yardımcı olur ve bu okuyucuları NFT koleksiyonunuza bağlar ve satış yapmanıza yardımcı olur. 

Makalelerinizi veya misafir gönderilerinizi NFTStudio24 gibi diğer bloglarda/medya web sitelerinde  tanıtabilirsiniz  ve makaleniz veya gönderiniz onların platformlarında yayınlandıkça o platformun hedef kitlesine ve trafiğine erişebilirsiniz. Bu, minimum sürede maksimum kitleye ulaşmanın mükemmel bir yoludur. 

16. Bir Topluluk Oluşturma

Fikrinizi destekleyebilecek bir topluluk oluşturmak, NFT koleksiyonunuzu tanıtmak ve pazarlamak için etkili bir yöntemdir. Bu topluluğu Twitter, Facebook, Reddit, Telegram ve Discord gibi çeşitli platformlarda oluşturabilirsiniz. Başlangıçta, sanatçılar fikirlerinde biraz tereddütlüdür ve bazen sanat eserinin yönü hakkında bilgisizdir veya çok fazla fikir onları karıştırır. 

Kendi deneyimlerinizi paylaşarak, bunları nasıl dijital sanatçı olunacağını paylaşan 3 ila 5 dakikalık videolara bölerek ve kendi NFT projenizi başlatarak basitçe bir başlangıç ​​yapabilirsiniz.

Her Sanatçı, sanat eserini öğretmek için imzalı bir sanat eseri veya imza stili ve çeşitli sanat eserlerini nasıl algıladıkları ile tanınır. Topluluk oluşturarak, eğitim yoluyla ve topluluktan gelen sorulara sürekli yanıt vererek marka güvenini artırabilirsiniz. Başkalarına yardım etmek ve onları eğitmek sizi bir otorite yapacak ve ciddi NFT yatırımcılarını çekecektir. 

17. Bana Her Şeyi Sor Oturumları

Bana Her Şeyi Sor Oturumları, NFT koleksiyonunuzu izleyicilere tanıtmak ve sanat eserinizin arkasındaki fikri anlamalarında onlara rehberlik etmek için harika bir araçtır. Bu oturumları NFT endüstrisinde halihazırda etkisi ve tanınırlığı olan sanatçılarla düzenleyebilirsiniz. 

Çoğu başarılı sanatçı, yeni ve gelişmekte olan sanatçılara yardımcı olur ve onları izleyicilerine tanıtır. Telegram ve Discord, bu oturumları düzenlemek için harika platformlardır. İzleyiciler için ücretsiz eşantiyonlar ve ödüller sunarak bu oturumları daha ilginç hale getirebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

Web Scraping (Veri Kazıma) Hakkında En Çok Aratılan 7 Başlık

Neden Web Scraping Yaparız? İnternet üzerinde çok fazla veri bulunuyor. İnsanların ihtiyacı olan verilere temiz bir şekilde erişmesi ise manuel olarak yapıldığında çok fazla zaman ve emek kaybına yol açıyor. Web Scraping işleminin manuel yapılmasının bir dezavantajı...

Sektörel Bazda E-Posta Pazarlaması Davranış İstatistikleri

Bir çok şirket en yaygın e-posta pazarlama şirketlerinden olan MailChimp'i kullanmakta. Ayrıca MailChimp de tüm bu bu sektörel bazdaki verileri kendi datasında tutarken, kapalı şekilde sektörel bazda paylaşmış durumda. Diğer e-posta pazarlama şirketlerinden en çok...

Neden Rakipleriniz Sizden Daha İyi?

Bulunduğu konumu daha iyiye taşımak isteyen her işletmenin kendine mutlaka sorması gereken soruların başında rakiplerim neden benden daha iyi sorusudur. Rakiplerinizin sizden farklı yaptığı şey nedir? Burada yer alan; rakiplerim neden benden daha iyi sorusu, sunulan...

UX Writing Nedir?

UX Nedir? Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı kısaca, kullanıcının deneyimini kolaylaştırmak ve memnuniyetini artırmak adına düzenlenen tasarım sürecidir. UX tasarımı, marka, tasarım, kullanılabilirlik ve işlev yönleri dahil olmak üzere ürünü edinme ve entegre etme...

İyi Bir Marka İsmi Nasıl Belirlenir?

Yolun başında başarılı olmak zor. Yeni bir işletme kurmak ve onu uzun vadede ayakta tutmak fazlasıyla çalışma gerektirir. İstatistiklere göre, çoğunlukla yeni işletme ve girişimlerin yalnızca yarısı beş yılı geride bırakmaktadır. Bu girişi cesaretinizi kırmak veya...

Kasım Ayı Özel Günler Takvimi 2022

Kasım ayı özel günler takvimi 2022

Nft’nizi Twitter’da Nasıl Tanıtırsınız

Bir insanın gülümsemesinin, kıkırdamasının, burnunu çekmesinin ve hatta gözyaşlarının uzun vadeli finansal değeri paha biçilemezGaryVee Okumak üzere olduğun şey sana garip gelecek. Güvenli oynamayı ve geneli olanı takip etmeyi seven biriyseniz, bu bilgi sizin için...

UI Tasarımında Boşluk Kullanımı

Wojciech Zieliński ’nin arayüz tasarımcıları için hazırladığı kaynaklardan faydalanıp, boşluk tasarımı ve etkilerinden bahsedeceğimiz bir blog yazısı olacak. Umuyoruz ki bu yazı bizlere olduğu kadar sizlere de yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.Boşluk, hayatın...

Sosyal Medya Post Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin her geçen gün daha da fazla kullanılmasıyla birlikte artık 7’den 70’e herkes birer internet ve akıllı telefon kullanıcısı. Günlük hayatımız da dahil olmak üzere neredeyse tüm işlerimizi internet üzerinden yürüttüğümüz bir düzene geçiş yapmış bulunmaktayız....

Ekim Ayı Özel Günler Takvimi 2022

1 Ekim Cumartesi Dünya Gülümseme Günü Dünya Kahve Günü Dünya Çocuk Günü Dünya Vejetaryen Günü Dünya Yaşlılar Günü Dünya Gülümseme Günü 2 Ekim Pazar Dünya Şiddete Hayır Günü 3 Ekim Pazartesi Dünya Mimarlık Günü 4 Ekim Salı Hayvanları Koruma Günü 6 Ekim Perşembe Dünya...

UX Writing Nedir?

UX Nedir? Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı kısaca, kullanıcının deneyimini kolaylaştırmak ve memnuniyetini artırmak adına düzenlenen tasarım sürecidir. UX tasarımı, marka, tasarım, kullanılabilirlik ve işlev yönleri dahil olmak üzere ürünü edinme ve entegre etme...

İyi Bir Marka İsmi Nasıl Belirlenir?

Yolun başında başarılı olmak zor. Yeni bir işletme kurmak ve onu uzun vadede ayakta tutmak fazlasıyla çalışma gerektirir. İstatistiklere göre, çoğunlukla yeni işletme ve girişimlerin yalnızca yarısı beş yılı geride bırakmaktadır. Bu girişi cesaretinizi kırmak veya...

Kasım Ayı Özel Günler Takvimi 2022

Kasım ayı özel günler takvimi 2022

Nft’nizi Twitter’da Nasıl Tanıtırsınız

Bir insanın gülümsemesinin, kıkırdamasının, burnunu çekmesinin ve hatta gözyaşlarının uzun vadeli finansal değeri paha biçilemezGaryVee Okumak üzere olduğun şey sana garip gelecek. Güvenli oynamayı ve geneli olanı takip etmeyi seven biriyseniz, bu bilgi sizin için...

UI Tasarımında Boşluk Kullanımı

Wojciech Zieliński ’nin arayüz tasarımcıları için hazırladığı kaynaklardan faydalanıp, boşluk tasarımı ve etkilerinden bahsedeceğimiz bir blog yazısı olacak. Umuyoruz ki bu yazı bizlere olduğu kadar sizlere de yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.Boşluk, hayatın...

Sosyal Medya Post Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin her geçen gün daha da fazla kullanılmasıyla birlikte artık 7’den 70’e herkes birer internet ve akıllı telefon kullanıcısı. Günlük hayatımız da dahil olmak üzere neredeyse tüm işlerimizi internet üzerinden yürüttüğümüz bir düzene geçiş yapmış bulunmaktayız....

Ekim Ayı Özel Günler Takvimi 2022

1 Ekim Cumartesi Dünya Gülümseme Günü Dünya Kahve Günü Dünya Çocuk Günü Dünya Vejetaryen Günü Dünya Yaşlılar Günü Dünya Gülümseme Günü 2 Ekim Pazar Dünya Şiddete Hayır Günü 3 Ekim Pazartesi Dünya Mimarlık Günü 4 Ekim Salı Hayvanları Koruma Günü 6 Ekim Perşembe Dünya...

TikTok Reklam Türleri ve Maliyetleri 2023

Markanız veya işletmeniz için TikTok Reklamlarına başlamayı mı düşünüyorsunuz? TikTok'un 2022'nin 1. çeyreğinde aylık 1.39 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunmakta ve 2022'nin sonunda 1.8 milyar kullanıcıya ulaşması tahmin ediliyor. Son yılların en hızlı büyüyen...

Google Ads Geçersiz Tıklamalar Algoritmaları İyileştirildi (Invalid Clicks)

Öncelikle konuya başlamadan önce Google Ads’te “Bize Ulaşın” kısmından geçersiz tıklamaları bildirebileceğiniz linki iletmek istedim. 👉 https://support.google.com/google-ads/troubleshooter/2557048?rd=1  Geçersiz Trafik Nedir? Geçersiz trafik, reklamverenin...

TOPLANTI SÜRESİNİN VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRMANIN 7 YOLU

Toplantılar, iş dünyasında zaman kaybı haline gelebilmektedir. Çalışma süresinin neredeyse %50 kadarı toplantılara harcanıyor. Bu zamanın da neredeyse %50'si boşa gidiyor. Aslında toplantılar kötü değildir. Toplantılar bilgi alışverişinde bulunmak, sorunları çözmek ve...