loader image

Nft’nizi Twitter’da Nasıl Tanıtırsınız

tarafından | Eki 19, 2022 | Genel

Bir insanın gülümsemesinin, kıkırdamasının, burnunu çekmesinin ve hatta gözyaşlarının uzun vadeli finansal değeri paha biçilemez

GaryVee

Okumak üzere olduğun şey sana garip gelecek. Güvenli oynamayı ve geneli olanı takip etmeyi seven biriyseniz, bu bilgi sizin için değil. Bu makale, bir NFT oluşturmuş, satış yapmak ve bir topluluk oluşturmak için Twitter’ı kullanmak isteyen kişiler içindir. Eğer bu tanım seni tarif etmiyorsa, okumadan geçebilirsin.  NFT Pump aracılığıyla 250’den fazla NFT projesine danışmanlık yaptıktan sonra benzersiz bir tecrübe ve bakış açısı kazandım. En önemlisi, insanların tekrar tekrar yaptıkları hataları gördüm. Sunduğum tüm içeriklerde olduğu gibi, basit bir google aramasıyla bulabildiklerinizi size anlatmayacağım. Anlatacaklarım benzersizdir, kişiseldir ve sahada yapılan çalışmalara dayanmaktadır.

Basit ve Ezbere İş Yok

Anlaşılması gereken ilk şey, Twitter’daki NFT topluluğunda gördüğünüz hemen hemen hiçbir şey sizin yapmanız gerekenleri göstermez. Gördüğünüz şeylerin çoğu basit ve ezbere bilgilerden ibaret. Bu bilgilerle yazı yazarsanız elinize gülünç bir yazı ve kötü dönütler geçer. Akışa karşı çıkmak için yaratıcı bir zihne ve güce ihtiyacınız var. Tıpkı herkes korktuğunda kripto veya hisse senedi satın almak gibi. Cesaret ister ama ödüller çok büyük olabilir.

Pazarlamanın en göze çarpan başarısı, yaratıcı olmaktan ve yapılması gereken yola meydan okumaktan geliyor

Dan Kennedy

Twitter ile nasıl başarılı olunur?

Twitter, NFT ve Kripto meraklıları için tercih edilen sosyal ağdır. Peki koleksiyoncuların dikkatini çeken tweetleri nasıl oluşturursunuz? Doğru insanları nasıl hedefliyorsunuz? Ve en önemlisi, biriyle gerçek bir bağlantıyı nasıl kurarsınız? Bir NFT topluluğu oluşturmak için tüm bu soruların cevabını bilmeniz gerekir.

Ne Tweet Atmalıyım?

“İnsanlar reklam okumazlar, ilgilerini çeken şeyleri okurlar ve bazen bu reklamdır.” -Howard Gossage

Tweetleriniz böyle mi görünüyor?…

🔥🔥🔥🔥 LLLLFFFFGGG!!!! 💥💥💥💥 Bir LAMBO KAZANIN!!!

##Nflgiveaway

💰💰💰 Tek yapman gereken:

ALINTI YAP, ❤️ ve ♻ BU tweete, 5 arkadaşını ETİKETLE ve @rugpullpunks @doodleapesealionsNFT @babymutantapes2ndcousins’i takip et

🔥🔥 #Beyazlisteye girme şansı için ekran görüntüsünü gönder

#WAGMİ #NFTSchill #NFTart #BUYmyshit

[Bunun gibi bir tweet’e cevap vermenin tek bir uygun yolu var: “Kes sesini!”]

İnsanların Twitter’da hangi içerikle ilgilendiğini öğrenmek istiyorsanız, verileri takip edin. Grafikte, İndirimlerin veya Satışların Twitter kullanıcıları için en az heyecan verici içerik türü olduğunu görebilirsiniz. Eşantiyonlar, nft’leri kazanmak isteyen insanları çekmekte harikadır, ancak çok fazla sinir bozucu olur ve normal Twitter kullanıcılarına spam gibi hissettirir. Nfs’nizi satmaya çalışmak arasında, topluluğa eğlence, ilham, eğitim veya bir hikaye anlatarak değer sağlamanız gerekir. Her 6-8 tweetten sadece biri satmaya çalışmalı. Tıpkı Gary Vee’nin sosyal medya pazarlamasıyla ilgili popüler kitabında olduğu gibi “Her tweet ile nakavt yumruk atmak istemezsin.”

İçerik Oluşturma

Ne tweet atılacağını düşünmeye çalışmak stresli ve zaman alıcı olabilir. Kesinlikle sevimsiz görünmek istemezsin. Ya kimse cevap vermezse? Silmeli misin?

Rahatlayabilirsin. Çünkü size kısa sürede içerik oluşturmanın bazı kolay yollarını göstereceğim. Ne hakkında tweet atılacağına dair katı kurallar yoktur, ancak projenizin temalarıyla kolayca akacak şekilde oluşturulabilecek 4 ana tür vardır. Ana NFT tweet türleri Harekete Geçirici Mesaj tweetleri, Fikir tweetleri, Haber tweetleri, Eğitim tweetleri ve Memlerdir. Her biri kendi alanında değer sağlar veya eğlendirir. Birçok adım atmanızı isteyen bazı NFT hediye tweetleri görebilirsiniz, ancak bunlar çoğunlukla botlarla ilgilidir. Twitter botlarının retweet’lerini ve beğenilerini satan SMM panelleri var ve hatta binlerce kez yorumlarda arkadaşlarını etiketleyebiliyorlar.  Her şeyde olduğu gibi Kripto / NFT alanında da görünüş aldatıcı olabilir. Gerçekte neler olup bittiğini belirlemek için ayrıntılara dikkat etmek gerekir.

Harekete Geçirici Mesaj Tweetleri

Harekete Geçirici Mesaj Tweet’i okuyucudan bir şeyler yapmasını ister. Nft’nizi Opensea’den satın almalarını isteyebilirsiniz. Onlardan Discord sunucunuza katılmalarını isteyebilirsiniz. Ancak aynı anda çok fazla şey istemediğinizden emin olun…

Nft’nizin değeri konusunda gerçekçi olun

Hediye tweet’lerinizi tasarlarken, ödülün çabaya değer olduğundan emin olun. Henüz kimsenin duymadığı nft’nizi veriyorsanız, insanlardan kazanmak için fazla çaba göstermelerini isteyemezsiniz. Hediyelerinizi daha cazip hale getirmek için şunları deneyebilirsiniz‘ ‘Bu tweetle herhangi bir etkileşim yaparsan kazanma hakkına sahip olursun.” Ayrıca bir nakit ödül eklemek, kazanana eth’de 200 $ gibi, yardımcı olur!

Görüş Tweetleri

Nfts ve Twitter hakkındaki tutarlı YouTube videosunda Bay Fungible, görüşlerin Twitter’da neden önemli olduğunu açıklıyor. “Sizinle benzer değerlere ve inançlara sahip insanların sizi takip etmesini istiyorsunuz … çünkü yayınladığınız şeylerle meşgul olma olasılıkları daha yüksek.” Bu nedenle, fikirleri tweetlemek, Twitter’da doğru türde takipçileri kazanmanın organik bir yoludur. Tweet’lerinizle etkileşime girecek türden.

Gonzo Tweetleme

En sevdiğim yazar Hunter S. Thompson, “The Great Gatsby” romanını kendi el yazısıyla tekrar tekrar kopyalayarak yazmayı öğrendi. Fikir tweet’leri bulmakta zorlanıyorsanız, Nft veya Web 3 ile ilgili mevcut popüler tweet’leri yeniden yazmayı deneyin. Zaten ilgi çekici fikirleri kendi kitlenize yayıyor olacaksınız ve sonunda kendi orijinal fikir tweet’lerinizi oluşturmak için deneyim kazanacaksınız. İşte @dclblogger’dan alınan viral bir görüş tweetine bir örnek “En büyük servet transferleri, büyük bir çoğunluk yanlışken siz haklı olduğunuzda gerçekleşir.” Bir Fikir Tweet’i için bunu hızlı bir şekilde kendi sözlerimize koyabiliriz: Para, en çok siz haklıyken  el değiştirir ve halkın çoğunluğu yanlıştır.

Haber Tweetleri

Haber Tweetleri kendi kendini açıklayıcıdır, ancak insanlar bir haber bağlantısını tweetlediğinde rahatsız edici bir durum oluşuyor. Twitter, insanların platformunu terk etmesini istemiyor.Bir haber sitesine tıklarsanız, Twitter’a geri dönemeyebilirsiniz. Bu onları korkutuyor. Bu nedenle, Open Sea’ de NFT haberleri veya kendi NFT’niz hakkında bir bağlantı yayınladığınızda, Twitter görüntüyü kırpacak ve feed’de çekici hale getirecektir. Nasıl Yapılır Tweetleri NFT  topluluğundaki herkes yeni bir şeyler öğrenmek istiyor. Programınıza NFT Nasıl Yapılır veya öğretici Tweetler eklemek iyi bir fikirdir. Bunlar, blogları veya orta makaleleri aramak için Google’ı kullanarak bulunabilir. “Çokgen üzerinde bir Düğüm Nasıl Oluşturulur” gibi daha karmaşık konularla birlikte  “Bir Metamask nasıl kurulur? ” gibi basit olabilirler.” Nasıl Yapılır Tweet’lerini ekleyerek, web3 ile ilgili güncel bilgileri öğrenecek ve takipçilerinize değer sağlayacaksınız.

Twitter Programı Oluşturma

Her gün tweet atacağım diyerek kendine güvenme. Olmayacak. Bir düzen oluşturmak için tweet’lerinizle tutarlı olmanız ve gün boyunca farklı zamanlarda içerik paylaşmalısınız. Bir Pazar öğleden sonra bir aylık tweet’leri planlamak için sayısız sosyal medya yazılımındaki takvim seçeneklerini kullanabilirsiniz. Birçok kişi Twitter ile birlikte gelen Tweetdeck adlı ücretsiz yazılımı kullanacak. Bazı temel yayınlar için iyidir, ancak bir Twitter büyüme sistemini verimli bir şekilde kurmak istiyorsanız, Social Champ’i öneririm. Yüzlerce NFT projesi için sosyal medya hesaplarını yönetmek için kullandığım şey bu. Twitter’da tutarlı bir varlığa sahip olmak, NFT Topluluğunuzu oluşturmak için harika bir başlangıçtır.

Sonuç Olarak

Artık başkalarının Twitter’da ne yaptığını biliyorsunuz, gördüğünüzü kopyalamayın. Bu, körlerin körlere önderlik etmesi gibi olabilir. Bunun yerine, NFT topluluğuna değer katmanın kendine özgü yollarını bulun. Ayrıca 4 farklı türde Twitter içeriği yazmaya hazırsınız. Örnekleri ve ilhamı nerede bulacağınızı biliyorsunuz. Değer katan içerikle yazılmış çeşitli Tweet’lerden oluşan günlük bir programla, Twitter’da güven ve yeni takipçiler kazanma yolunda olacaksınız. Bir Twitter hesabını sürekli olarak büyütmek için sisteminiz hazır olduğunda, kişisel olarak bağlantı kurmak istediğiniz kişilere ulaşabilmek için daha fazla zaman harcayabilirsiniz.  Siz de Twitter’da büyümek NFT topluluğnda yerinizi almak istiyorsanuz, takipçilerinize ve potansiyel müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız Digipeak ekibimiz ile hemen tanışın. Şimdi iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Web Scraping (Veri Kazıma) Hakkında En Çok Aratılan 7 Başlık

Neden Web Scraping Yaparız? İnternet üzerinde çok fazla veri bulunuyor. İnsanların ihtiyacı olan verilere temiz bir şekilde erişmesi ise manuel olarak yapıldığında çok fazla zaman ve emek kaybına yol açıyor. Web Scraping işleminin manuel yapılmasının bir dezavantajı...

Sektörel Bazda E-Posta Pazarlaması Davranış İstatistikleri

Bir çok şirket en yaygın e-posta pazarlama şirketlerinden olan MailChimp'i kullanmakta. Ayrıca MailChimp de tüm bu bu sektörel bazdaki verileri kendi datasında tutarken, kapalı şekilde sektörel bazda paylaşmış durumda. Diğer e-posta pazarlama şirketlerinden en çok...

Neden Rakipleriniz Sizden Daha İyi?

Bulunduğu konumu daha iyiye taşımak isteyen her işletmenin kendine mutlaka sorması gereken soruların başında rakiplerim neden benden daha iyi sorusudur. Rakiplerinizin sizden farklı yaptığı şey nedir? Burada yer alan; rakiplerim neden benden daha iyi sorusu, sunulan...

UX Writing Nedir?

UX Nedir? Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı kısaca, kullanıcının deneyimini kolaylaştırmak ve memnuniyetini artırmak adına düzenlenen tasarım sürecidir. UX tasarımı, marka, tasarım, kullanılabilirlik ve işlev yönleri dahil olmak üzere ürünü edinme ve entegre etme...

İyi Bir Marka İsmi Nasıl Belirlenir?

Yolun başında başarılı olmak zor. Yeni bir işletme kurmak ve onu uzun vadede ayakta tutmak fazlasıyla çalışma gerektirir. İstatistiklere göre, çoğunlukla yeni işletme ve girişimlerin yalnızca yarısı beş yılı geride bırakmaktadır. Bu girişi cesaretinizi kırmak veya...

Kasım Ayı Özel Günler Takvimi 2022

Kasım ayı özel günler takvimi 2022

NFT Pazarlama Stratejileri: NFT Koleksiyonunuzu Tanıtmanın 17 Ücretsiz Yolu

NFT koleksiyonunuz var ama satış yapamıyor musunuz? Pek çok içerik oluşturucu, NFT koleksiyonlarını nasıl tanıtacakları, pazarlayacakları ve özellikle de pazarlamaya harcayacak gelirleri yoksa koleksiyoncuların dikkatini nasıl çekecekleri konusunda mücadele ediyor. Bu...

UI Tasarımında Boşluk Kullanımı

Wojciech Zieliński ’nin arayüz tasarımcıları için hazırladığı kaynaklardan faydalanıp, boşluk tasarımı ve etkilerinden bahsedeceğimiz bir blog yazısı olacak. Umuyoruz ki bu yazı bizlere olduğu kadar sizlere de yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.Boşluk, hayatın...

Sosyal Medya Post Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin her geçen gün daha da fazla kullanılmasıyla birlikte artık 7’den 70’e herkes birer internet ve akıllı telefon kullanıcısı. Günlük hayatımız da dahil olmak üzere neredeyse tüm işlerimizi internet üzerinden yürüttüğümüz bir düzene geçiş yapmış bulunmaktayız....

Ekim Ayı Özel Günler Takvimi 2022

1 Ekim Cumartesi Dünya Gülümseme Günü Dünya Kahve Günü Dünya Çocuk Günü Dünya Vejetaryen Günü Dünya Yaşlılar Günü Dünya Gülümseme Günü 2 Ekim Pazar Dünya Şiddete Hayır Günü 3 Ekim Pazartesi Dünya Mimarlık Günü 4 Ekim Salı Hayvanları Koruma Günü 6 Ekim Perşembe Dünya...

UX Writing Nedir?

UX Nedir? Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı kısaca, kullanıcının deneyimini kolaylaştırmak ve memnuniyetini artırmak adına düzenlenen tasarım sürecidir. UX tasarımı, marka, tasarım, kullanılabilirlik ve işlev yönleri dahil olmak üzere ürünü edinme ve entegre etme...

İyi Bir Marka İsmi Nasıl Belirlenir?

Yolun başında başarılı olmak zor. Yeni bir işletme kurmak ve onu uzun vadede ayakta tutmak fazlasıyla çalışma gerektirir. İstatistiklere göre, çoğunlukla yeni işletme ve girişimlerin yalnızca yarısı beş yılı geride bırakmaktadır. Bu girişi cesaretinizi kırmak veya...

Kasım Ayı Özel Günler Takvimi 2022

Kasım ayı özel günler takvimi 2022

NFT Pazarlama Stratejileri: NFT Koleksiyonunuzu Tanıtmanın 17 Ücretsiz Yolu

NFT koleksiyonunuz var ama satış yapamıyor musunuz? Pek çok içerik oluşturucu, NFT koleksiyonlarını nasıl tanıtacakları, pazarlayacakları ve özellikle de pazarlamaya harcayacak gelirleri yoksa koleksiyoncuların dikkatini nasıl çekecekleri konusunda mücadele ediyor. Bu...

UI Tasarımında Boşluk Kullanımı

Wojciech Zieliński ’nin arayüz tasarımcıları için hazırladığı kaynaklardan faydalanıp, boşluk tasarımı ve etkilerinden bahsedeceğimiz bir blog yazısı olacak. Umuyoruz ki bu yazı bizlere olduğu kadar sizlere de yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.Boşluk, hayatın...

Sosyal Medya Post Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin her geçen gün daha da fazla kullanılmasıyla birlikte artık 7’den 70’e herkes birer internet ve akıllı telefon kullanıcısı. Günlük hayatımız da dahil olmak üzere neredeyse tüm işlerimizi internet üzerinden yürüttüğümüz bir düzene geçiş yapmış bulunmaktayız....

Ekim Ayı Özel Günler Takvimi 2022

1 Ekim Cumartesi Dünya Gülümseme Günü Dünya Kahve Günü Dünya Çocuk Günü Dünya Vejetaryen Günü Dünya Yaşlılar Günü Dünya Gülümseme Günü 2 Ekim Pazar Dünya Şiddete Hayır Günü 3 Ekim Pazartesi Dünya Mimarlık Günü 4 Ekim Salı Hayvanları Koruma Günü 6 Ekim Perşembe Dünya...

TikTok Reklam Türleri ve Maliyetleri 2023

Markanız veya işletmeniz için TikTok Reklamlarına başlamayı mı düşünüyorsunuz? TikTok'un 2022'nin 1. çeyreğinde aylık 1.39 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunmakta ve 2022'nin sonunda 1.8 milyar kullanıcıya ulaşması tahmin ediliyor. Son yılların en hızlı büyüyen...

Google Ads Geçersiz Tıklamalar Algoritmaları İyileştirildi (Invalid Clicks)

Öncelikle konuya başlamadan önce Google Ads’te “Bize Ulaşın” kısmından geçersiz tıklamaları bildirebileceğiniz linki iletmek istedim. 👉 https://support.google.com/google-ads/troubleshooter/2557048?rd=1  Geçersiz Trafik Nedir? Geçersiz trafik, reklamverenin...

TOPLANTI SÜRESİNİN VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRMANIN 7 YOLU

Toplantılar, iş dünyasında zaman kaybı haline gelebilmektedir. Çalışma süresinin neredeyse %50 kadarı toplantılara harcanıyor. Bu zamanın da neredeyse %50'si boşa gidiyor. Aslında toplantılar kötü değildir. Toplantılar bilgi alışverişinde bulunmak, sorunları çözmek ve...