loader image

Linkedin Reklamları

LinkedIn’de reklam vermek, pazarınızdaki karar vericileri, işlerinin sıkıntılı noktalarıyla doğrudan alakalı reklamlarla hedeflemenize olanak tanır.

Linkedin Reklamları Nedir?

Google AdWords gibi platformlar, PPC reklamcılığının inkar edilemez güç kaynakları olsa da , LinkedIn reklamcılığı, B2B pazarlama için ideal platformdur.

Kurumsal bürokrasi içinde yolunuzu bulmanız gerekmez; bunun yerine çözümünüzü kararları veren insanların önüne koyarsınız.

LinkedIn’de etkili olmanız için, hedef kitlenizi ve reklamlarınızı ve hedeflemenizi maksimum etki için nasıl optimize edeceğinizi anlamanız gerekir. Doğru strateji uygulandığında, LinkedIn reklamcılığı işletmenizi bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

LINKEDIN REKLAMLARI

AVANTAJLARI

LinkedIn reklamcılığı, reklamlarınızı işletmelerde ürününüze veya hizmetinize ihtiyaç duyan kişilere hedeflemenin harika bir yoludur.

Daha Fazla Bilgi Al –>

Daha Profesyonel Bir Kitleye Ulaşın

LinkedIn ile diğer sosyal ağlar arasındaki belki de en çok  duyurulan fark, kullanıcılarıdır. Ağdaki kullanıcılar  daha yaşlı, daha eğitimli ve neredeyse diğer tüm platformlardakilerden daha yüksek bir gelire sahip.

Lead Olanaklarından Yararlanma

Lead Accelerator özelliği ile en yüksek değerli potansiyel müşterilerinizi izlemenize ve özellikle onlara yönelik daha hedefli reklamlar sunmanıza olanak tanır.

Sektöre Özel Hedefleme

Standart demografik bilgilere ek olarak, LinkedIn, reklamlarınızı konum, şirket adı veya kategori, iş unvanı, iş fonksiyonu, kıdem, okul, becerilerin yanı sıra bilgilere göre hedefleyebilirsiniz.

Dönüşüm Oranlarını Artırın

HubSpot tarafından bir yıllık bir çalışma, ortalama olarak, LinkedIn reklamlarının kullanıcıları yüzde 6,1’lik  bir dönüşüm oranıyla potansiyel müşterilere dönüştürdüğünü buldu .

Linkedin Reklamları Sıkça Sorulan Sorular

LinkedIn Pazarlama SSS'leri LinkedIn Reklamcılığı nedir?
Bir organik içerik oluşturma kampanyası aracılığıyla marka bilinirliği ve otorite oluşturmayı amaçlayan bir LinkedIn pazarlama kampanyasının aksine, LinkedIn Reklamcılığı, ücretli reklamlar biçiminde kopya ve yaratıcı kullanımı ifade eder. Bu reklamlar, LinkedIn Reklam Yöneticisi aracılığıyla sunulur ve hedef kitlenizi tam olarak hedeflemenize olanak tanır.
LinkedIn Reklamcılığı Nasıl Çalışır?
LinkedIn Reklamları çeşitli biçimlerde olabilir. Hedef kitlenize ulaşmak için sponsorlu içerik (gönderiler), sponsorlu InMail ve LinkedIn metin reklamları kullanmalısınız. Tüm reklamlar LinkedIn Ads Manager aracılığıyla dağıtılır ve yönetilir; size, bir reklamın bütçesi, hedef kitlesi ve zaman çerçevesi gibi ayrıntıları kontrol edebileceğiniz tek bir arayüz sağlar.
LinkedIn Reklamcılığı Değer mi?
B2B pazarlamacılarının% 90’ından fazlası böyle düşünüyor! Çok sayıda B2B işletmesi, LinkedIn Reklamcılığını, hizmeti kullanan milyonlarca yöneticiye, yöneticiye, yöneticiye ve diğer karar vericilere doğrudan ulaşmalarına izin verdiği için dijital pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası olarak görüyor. Değerli içeriğinizi, işletmenizin gelişmesine en çok yardımcı olabilecek kişilerin önüne başka nereye koyabilirsiniz?
LinkedIn Reklamcılığını nasıl yaparsınız?
Reklam hesabınızı etkinleştirdikten sonraki adım, ilk kampanyanızı oluşturmaktır. LinkedIn, reklamverenler için büyük bir esneklik sağlayarak kendi metninizi ve reklam öğenizi oluşturmanıza ve eklemenize, ardından kendi hedefinizi, hedef kitlenizi, teklif türünüzü ve bütçenizi belirlemenize olanak tanır. PPC’yi zaten biliyorsanız, LinkedIn’i zaten biliyorsunuzdur – LinkedIn, bir PPC sürecinden geçer, yani zaten bir adım önde olabilirsiniz.
LinkedIn Reklamcılığının Maliyeti Nedir?
Bu, bir dizi seçeneğe bağlıdır ve bunların arasında tercih ettiğiniz teklif seçeneğinin anahtarıdır. LinkedIn Advertising, seçenek olarak hem TBM (tıklama başı maliyet) hem de BGBM (bin binlik maliyet – veya bin) sunar ve bunların fiyatları oldukça farklı olabilir. Bir BGBM sisteminde, her 1000 gösterim için, yani reklamınızın her 1000 kez görüntülenmesi için ücretlendirilirsiniz. TBM ile her tıklama için doğrudan ödeme yaparsınız. Maliyet, hedef kitlenize, sektörünüze ve rakiplerinizin ne yaptığına bağlı olabilir, ancak tıklama başına 50 sent ile 5 ABD doları arasında herhangi bir yerde ödeme yapmayı bekleyin.
LinkedIn Reklamcılığı Ne Kadar Etkili?
Ortalama olarak, tüm B2B potansiyel müşterilerinin yaklaşık% 80’i LinkedIn’den geliyor. Bu hizmet yalnızca işletmenize daha fazla potansiyel müşteri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha nitelikli hale gelir – LinkedIn’den gelen müşteriler markanızı araştırmak için zaten zaman harcamış olma eğilimindedir. Ve platformdaki çok sayıda karar vericiyle, LinkedIn Reklamcılığı, ilgilenen bir kişiyi uzun vadeli bir iş ortağına dönüştürmek için size en iyi şansı verir.

Haydi Tanışalım

Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

    Adı
    Telefon
    E-Mail
    Mesaj