loader image

Arama Motoru Optimizasyonu

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte birçok sektör dijital dünyada yer almaya başladı. Rekabetin günden güne yoğunlaştığı dijitalde görünür olmak için web sitenizde SEO çalışmaları yapmanız çok önemlidir.

Seo Nedir?

Web siteniz için ziyaretçi kazanmanın en maaliyetsiz ve uygun yolu, iyi yapılmış organik bir arama motoru optimizasyonudur. Doğru yapılmış SEO çalışmaları ile, kullanıcıların onlara sunduğunuz bir ürün veya hizmeti ararken, Google veya Yandex gibi arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında bulunmanızı sağlar.

Pek çok işletme sahibi veya pazarlama yöneticisi, SEO hakkında bilgiye, optimizasyonu yapabilecek bilgiye ve zamana sahip değil.

Digipeak uzman ekibi, işletmeniz için en doğru stratejiyi belirleyip, düzenli bir şekilde yaparak SEO çalışmalarınızı başarıya ulaştırır. Eğer dijital dünyada aktif ve başarılı olmak istiyorsanız mutlaka SEO çalışmalarına önem vermelisiniz.

 

Seo Avantajları

Görünürlük

SEO; Google ve diğer arama motorlarında bulunabilirliğinizi ve görünürlüğünüzü hiç bir ücret ödemeden kalıcı olarak üst sıralarda çıkmanızı sağlar.

Uyumluluk

SEO çalışmaları web sitelerini tüm yönleriyle arama motorlarına uyumlu hale getirerek kullanıcılara daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web sitesi sunmayı amaçlar. 

Kullanıcı Dostu

SEO, web sitelerinin daha anlaşılır,  daha kullanıcı dostu ve ziyaretçiye aradığı şeyi rahatça sağlayacak hale gelmesine yardımcı olur. 

Seo Avantajları

Görünürlük

SEO ile; Google ve diğer arama motorlarında görünürlüğünüz ve bulunabilirliğiniz artar, herhangi bir ücret ödemeden kalıcı olarak üst sıralara çıkabilirsiniz. 

Uyumluluk

SEO çalışmaları web sitelerini tüm yönleriyle arama motorlarına uyumlu hale getirerek kullanıcılara daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web sitesi sunmayı amaçlar. 

Kullanıcı Dostu

SEO, web sitelerinin daha anlaşılır,  daha kullanıcı dostu ve ziyaretçiye aradığı şeyi rahatça sağlayacak hale gelmesine yardımcı olur. 

Neler Yapıyoruz?

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizini, proje başlamadan önce oluşturarak, proje içerisindeyken yapılacak değişiklikleri azaltıp, sıralamanızdaki düşüşlerin önüne geçmekteyiz.

Trafik Analizi

Web sitenize gelen trafik kaynaklarınızı analiz ederek hedef kitlenizin aramalarına uygun, ürünleriniz, web siteniz ve içeriklerinizi oluştururuz. Ürünlerinizle alakasız olan trafiğin de önüne geçerek kalite puanınızı arttırırız.

Sektör ve Rakip Analizi

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan sonra anahtar kelime bazında rakip analizini gerçekleştiriyoruz. Analizin ortaya çıkmasının ardından rakiplerinizin pazardaki paylarını araştırıyor ve sektörünüzün pazar raporunu size sunuyoruz.

Dönüşüm Optimizasyonu

Web sitenize kaliteli trafik sağlamaya ek olarak, sitede gerçekleşmesini istediğiniz eylemlerin artmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız. İşi şansa bırakmamak adına trafikle doğru orantıda artan dönüşüm oranını sağlamak için sürekli olarak A/B testleri yapmaktayız.

Web Site Hız Optimizasyonu

Web site hız optimizasyonu, Google’ın en önem verdiği konudur. Bu konuda yazılım ekibimiz gerekli iyileştirmeleri ve düzenlemeleri gerçekleştirip tarafınıza sürekli raporlar halinde bildirecektir.

Site içi Link İnşası

Site içi link inşaası on-page optimizasyonun en önemli kurallarından biridir. Linkler alakalı kelimelerde diğer sayfalarınız, doğru oranda dış linkleri ve diğer kaynakları önerdiğinde Google botlarına yardım etmiş olursunuz. Bu optimizasyon Google ve diğer arama motorları için önemli bir değerlendirme konusudur.

Seo Sıkça Sorulan Sorular

SEO Nedir ?
SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani belirli çalışmalar yaparak web site kalitesini artırıp arama sonuçlarında web sitesinin üst sıralarda yer almasını sağlamaktır.
SEO Ne İşe Yarar ?

Belirli çalışmalar yaparak arama sonuçlarında üst sıralara yerleşen web sitesi daha fazla görünürlük elde eder. Bu durum web sitesinin ziyaretçi sayısında bir artış sağlar.

SEO Ne İçin Kullanılır ?
Arama sonuçlarında üst sıralara yerleşen web sitesinin trafiği artacaktır. Buna bağlı olarak web sitesi için harcanan reklam bütçesi düşer. SEO web sitesini üst sıralara yerleştirmede daha doğal ve kalıcı bir yöntem olduğu için site sahipleri tarafından tercih edilmektedir.
Site İçi SEO Ne Demektir ?
Site içi SEO çalışması, site yapısındaki yazılımsal durumların doğru çalışıp çalışmadığını ve sitedeki içeriklerin arama motoru kriterine uygun olup olmadığını kontrol eder. Digipeak Agency bu sürece bir çok teknik SEO analiz aracı kullanarak, titizlikle sorunu belirleyerek ve hızlı bir aksiyon planıyla müdahale etmektedir.
Site Dışı SEO Nedir ?
PageRank Google’In temel algoritma mantığıdır. PageRank arama motorunun web sitemize biçtiği değerdir. Web sitesine biçilen bu değeri etkileyen kriterlerden birisi de kaliteli ve güven veren web siteleri tarafından önerilmektir. Digipeak Agency’nin site dışı SEO çalışmalarına bakış açısı; tavsiye edilecek, kaliteli ve paylaşılabilir içerikler üreterek doğal backlinkler almaktır.
SEO Uyumlu Web Sitesi Ne Demektir ?
Arama motorlarının siteyi değerli görüp arama sonuçlarında ön plana çıkarması için her web sitesinde kontrol ettiği bazı kriterler bulunmaktadır. Web sitesinin bu kriterlere uygun olması SEO uyumlu bir web sitesi olduğunun göstergesidir.
SEO Odaklı İçerik Nedir ?
SEO Odaklı İçerik, arama motorları tarafından doğal ve kaliteli değerlendirilen içeriklerdir. SEO odaklı içerik denildiğinde akla ilk anahtar kelime bakımından zengin içerikler geliyor, fakat gelişen ve değişen Google algoritmaları artık sadece anahtar kelimeye dikkat etmiyor. İçeriklerin doğal ve açıklayıcı olması, semantik yapıya uygun oluşturulup oluşturulmadığı da Google tarafından değerlendiriliyor.
Doğal SEO Çalışması Nasıl Yapılır ?
Google algoritma kriterlerine uygunluk konusunda yapılan çalışmalar bütünü doğal SEO çalışması olarak nitelendirilir. Google yapılan bu çalışmaları genel anlamda doğal olarak algılasa da mantıksal olmayan bazı çalışmaları inorganik olarak değerlendirmektedir. Bu nedenle yapılan çalışmalar bütünsel olarak mantık çercevesinde oluşturulan çalışmalar olmalıdır.
Backlink Nedir ? Neden gereklidir ?
Backlink web sitesinin ve içeriklerinin başka web sitelerinden almış olduğu geri bağlantılardır. Web sitesinin arama motorları tarafından değerli görülmesi için başka kaliteli web siteleri tarafından verilen tavsiye bağlantılarına ihtiyacı vardır. Kaliteli ve doğru bir şekilde alınan geri bağlantıların web sitesine katkıları oldukça önemlidir.
Ne kadar süre SEO hizmeti almalıyım ?
Google algoritmaları sürekli olarak değişmekte ve gelişmektedir. Bu durum web sitemizin de SEO’ya uygunluk durumunun sürekli değişeceği anlamına gelmektedir. Yani bir web sitesi bir önceki algoritma güncellemesinde kriterlere uygunken bir sonrakinde bu durum değişebilir. Buna bağlı olarak SEO hizmeti sürekli ve düzenli bir şekilde alınması gereken bir hizmettir.
SEO Uzmanı Nedir ? Ne İş Yapar ?
SEO Uzmanı, web sitesinin arama motoru kriterine uygun hale getirilmesini sağlayarak bu süreçte analizler yapan ve raporlar oluşturan kişilerdir. Kısaca SEO Uzmanı web sitelerinin tüm arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesinde rol oynar.
SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürede Sonuç Verir ?
Seo danışmanı sitedeki eksikleri belirterek yazılım ekibiyle koordineli şekilde çalışır ve bu eksiklerin giderilmesi için hızlı bir şekilde aksiyon alırsa 12 aylık SEO çalışması kapsamında ilk 6 ayda düzenli olarak yapılan optimize sonuçları etkisini göstermektedir.

Haydi Tanışalım

Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

    Adı
    Telefon
    E-Mail
    Mesaj