loader image

Youtube Reklamları

Youtube, dünyanın en önde gelen ve en bilinir reklam platformlarından biridir. Google’dan sonra en büyük ikinci arama motorudur. Youtube reklamları, markanızın bilinirliğini arttırarak, hem markanızı tanımayan hem de markanıza aşina olan kullanıcılara ulaşarak, çevrimiçi olarak genişlemenizi sağlar.

Neler Yapıyoruz?

TrueView Reklamları

Yayın içi reklamlar sayesinde YouTube veya video iş ortağı site ve uygulamalardaki videoların öncesinde, anında veya sonrasında yayınlanır. İzleyicilere 5 saniye sonra reklamı atlama seçeneği sunar. Bu reklamlar, kullanıcılar video izlerken markanız veya ürünleriniz için farkındalık ve bilinirlik yaratmanızı sağlar. Yalnızca bir kullanıcı reklamınızla etkileşim kurduğunda ödeme yaparsınız.

 

 

Bumper Reklamlar

Bumper Reklamları, yalnızca 6 saniye veya daha kısa olmalıdır. Herhangi bir Youtube videosu açıldığında, bu videonun öncesinde, anında veya sırasında oynatılmalıdır. İzleyicilerin reklamı atlama seçenekleri yoktur. Ödemeyi gösterimlere göre yaparsınız.

Bumper Reklamlar, BGBM (Bin Gösterim Başı Maaliyet) teklif stratejisini kullanır. Böylece reklamınız için 1000 gösterimde bir ödeme yaparsınız.

Video Keşif Reklamları

Video keşif reklamları, izleyicilerin içerik keşfettikleri yerlerde, örneğin YouTube arama sonuçlarında, ilgili videoların yanında, YouTube ana sayfasında iş ortağı site veya uygulamalarda görülür.

İnsanları video reklamınızı izlemeleri için bir küçük resmi tıklamaya davet eder ve videolarınızı ilgilenen bir kitleye tanıtmaya yardımcı olursunuz.

Tamamlayıcı Banner Reklamlar

Tamamlayıcı Banner’lar, Bumper Reklamlar’a veya TrueView Reklamlar’ına eşlik eden tıklanabilir, küçük resimlerdir.

Yayın içi video reklamların yanı sıra, tamamlayıcı bannerlar yayınlamak, markanızın ekrandaki varlığını video reklam bittikten sonra bile güçlü bir harekete geçirici mesajla hatırlanmasını sağlar.

Youtube Reklamları Sıkça Sorulan Sorular

YouTube Reklamcılığı nedir ?
Youtube Reklamcılığı, Google Ads hesabınızın bir parçası olarak aynı teklif sisteminde çalışır. Youtube’daki videolardan önce gösterilen video oynatmalarının yanı sıra arama sonuçlarında görünen video reklamları dahil olmak üzere birkaç farklı reklam seçeneği vardır.
YouTube Reklamcılığı Etkili mi ?
Youtube Reklamcılığının kullanıma sunulmasının üzerinden on yıldan fazla zama geçtiği için, platformdaki kullanıcılar artık aşina oldu. Facebook ve diğer sosyal medya reklam platformlarına göre reklamın atlanma olasılıkları düşüktür. Animato’ya göre, Youtube kullanıcılarının %32’si markalı içeriklerle ve reklamlarla ilgileniyor. Youtube reklamlarınızı oluştururken hedefli bir plan uygularsanız, reklamınız daha da etkili bir hale gelir. Bu reklamınızın, alakalı veya benzer arama sonuçlarında görünmesini sağlar.
YouTube Reklamcılığa Ne Zaman Başladı ?
Youtube, 2006 yılında Google tarafından satın alınmasından sonra, var olan video içeriklerinden ve günlük kullanıcılar üzerinden para kazanmanın yolunu aramaya başladılar. 2007 yılı itibariyle görüntülü reklamcılığa geçtiler.
YouTube Premium Reklamcılığı nedir ?
Doğru kişilerin karşısına çıktığınızdan emin olmak istiyorsanız, YouTube Premium Reklamcılığı sizin için doğru seçenek olabilir. 2017’de YouTube, mevcut reklam seçeneklerine “Google Preferred” programını ekledi. Bu, video reklamlarınızı YouTube’da en iyi performans gösteren içerikle eşleştirebileceğiniz anlamına gelir.
YouTube Reklamcılığı Ücretsiz mi ?
Diğer sosyal medya platformları gibi, Youtube’u kullanmak da ücretsizdir. Fakat platformda reklam vermek, video konumlarınız için teklif vermek stratejinize bağlı olan bir maliyetle mümkündür.
YouTube Reklamcılığı Pahalı mı ?
Yukarıda belirtildiği gibi, Youtube reklamcılığının maliyeti teklif verme stratejinize bağlıdır. Oranlar, bütçenize, rekabete, seçtiğiniz reklam türüne ve görüntülenme sayısına bağlı olarak değişecektir.
YouTube Reklamcılığını nasıl yaparsınız ?
Youtube reklamları, Google ADS hesabınız aracılığıyla yönetilir ve AdWords ve Google Görüntülü Reklam Ağına benzer şekilde çalışır. Tercih ettiğiniz günlük bütçeyi ve hedef kitleyi seçebilirisiniz. Ne tür bir kitle belirleyeceğini hedeflerinize bağlıdır; geniş bir hedef kitle daha fazla gösterim elde ederken(marka bilinirliği için yararlıdır), daha spesifik bir kitlei kaliteli müşteri potansiyeli sunacaktır.
YouTube Yayın İçi Reklamcılık nedir ?
Yayın İçi Reklamcılık, bir Youtube videosunun başında oynatılan reklamları tanımlamaktadır. Bir kullanıcının 5 saniye sonra reklamı atlama seçeneği olmasına rağmen, otomatik olarak oynatılırlar. Bu nedenle içeriğin sonuna kadar izleyecek kadar ilgi çekici olması gerekmektedir. Sadece sonuna kadar izleyen kullanıcılar için ücretlendirileceğiniz ve yeni fikirleri test etmeyi daha az riskli hale getireceğinizden, insanlar sonuna kadar izlemese de üzülmeyin.

Haydi Tanışalım

Dijital dünyada yer almak, işlerinizi online platformlara taşımak, dijital reklam hizmetlerinden faydalanmak için bize buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

    Adı
    Telefon
    E-Mail
    Mesaj